پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه پوشش تلفن همراه در جاده های پرتردد استان بوشهر

توسعه پوشش تلفن همراه در جاده های پرتردد استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به توسعه پوشش تلفن همراه در جاده های استان، از احداث سایت جاده ی تنگ ارم به رودفاریاب شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن تأکید بر اهمیت پوشش دهی مناسب و پایدار در جاده های استان گفت: با راه اندازی سایت جاده ی تنگ ارم به رودفاریاب توسط اپراتور دوم علاوه بر برقراری پوشش جاده ای این مسیر،  روستای تلخ آب شهرستان دشتستان هم تحت پوشش کامل تلفن همراه قرار گرفت.

سملیان اظهار کرد: هم اکنون در مجموع 93 درصد از جاده های استان بوشهر دارای پوشش مناسب مکالمه تلفن همراه هستند که بیانگر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و ارتقای شاخص‌های دسترسی مطلوب در استان است.

مدیرکل ارتباطات بوشهر با اشاره به اینکه پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان برای اپراتورهای اول و دوم به ترتیب 90 و 78 درصد است تصریح کرد: اقدامات مناسبی جهت ایجاد پوشش ارتباطی در محورهای مواصلاتی مهم استان صورت گرفته و این مهم در اولویت دستور کار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قرار دارد که مسیرهای جاده ای که فاقد پوشش هستند نیز تحت پوشش دهی مناسب قرار گیرند.

وی افزود: برای مسیرهای جاده ای در استان که در تعهد اپراتورها نیستند، وزارت ارتباطات از طریق طرح خدمات عمومی اجباری (USO) پوشش ارتباطی لازم را تامین می کند که در حال برنامه ریزی برای تحقق این موضوع هستیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید