پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات استان بوشهر: تجمیع خدمات عمومی و دولتی و افزایش بازدهی با ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت

مدیرکل ارتباطات استان بوشهر: تجمیع خدمات عمومی و دولتی و افزایش بازدهی با ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از واگذاری 19 پروانه دفتر پیشخوان دولت جدید خبر داد و گفت: خدمات الکترونیکی و حضوری توسط 245 دفتر خدمات دولت شهری و روستایی در استان ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر گفت: یکی از مزایای وجود دفاتر پیشخوان دولت، نهادینه کردن مبحث دولت الکترونیک در جامعه شهری و روستایی استان است بطوریکه اقشار مختلف بصورت عملی با مزایای استفاده از خدمات دولت الکترونیک آشنا شده و به خوبی در زندگی روزمره خود استفاده کنند.

مدیرکل ارتباطات استان با بیان اینکه هم اکنون در مجموع 245 دفتر خدمات پیشخوان دولت در استان فعالیت میکنند افزود: از این تعداد 88 دفتر پیشخوان خدمات دولت شهری و  157 دفتر خدمات iCT روستایی است که در سال جاری نیز برای 19 دفتر پیشخوان جدید پروانه صادر شده است.

سملیان با اشاره به اینکه از دلایل تشکیل دفاتر پیشخوان دولت جلوگیری از موازی‌کاری دستگاه‌های دولتی و حرکت به سوی دولت الکترونیک است گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی دولت موظفند خدمات الکترونیکی خود را از راه این دفاتر ارائه دهند و این دفاتر به دست بخش خصوصی اداره شود تا با توجه به استفاده بهینه از منابع، هزینه ها را به صورت قابل توجهی کاهش دهند و از این رهگذر کارایی بالاتری را به ثبت رسانند.

رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان استان تصریح کرد: گسترش عدالت اجتماعی از مهم ترین مزایای فعالیت دفاتر پیشخوان است که فرصت برابری برای هر شخص به منظور مراجعه به دستگاه‌ دولتی ایجاد میکند چرا که می بایست شخصی که در روستا است با فردی که در شهر زندگی می‌کند، برای انجام امور مربوط به دستگاهای اجرایی دولتی از امتیازی عادلانه برخوردار باشد.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۱۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید