پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات بوشهر خبر داد؛ تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در روستاهای دشتستان

مدیرکل ارتباطات بوشهر خبر داد؛ تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در روستاهای دشتستان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در روستاهای دشتستان خبر داد و گفت: روستای دهقاید شهرستان دشتستان به شبکه فیبر نوری متصل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت : گسترش و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اعم از پوشش اینترنت  و تلفن همراه در مناطق روستایی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در همین راستا تلاش‌های مستمری توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در نقاط مختلف استان صورت گرفته و پروژه های مهمی را در دست اجرا داریم.

وی اضافه کرد: با توجه به ناپایداری ارتباطات رادیوئی در روستای دهقاید دشتستان، پروژه فیبر نوری روستایی با هدف توسعه و تقویت زیرساخت های ارتباطی روستای دهقاید در دستور کار اداره کل ارتباطات بوشهر قرار گرفت.

سملیان اعلام کرد: با پیگیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و همکاری مخابرات استان بوشهر مبنی بر برقراری فیبر نوری در روستای دهقاید، ارتباط مرکز مخابراتی این روستا از سیستم رادیوئی به فیبر نوری منتقل شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن اشاره به مزیت های فیبر نوری نسبت به مابقی خطوط انتقال عنوان کرد: به علت ظرفیت بالای فیبر نوری در انتقال دیتا، توسعه این نوع خط ارتباطی علاوه بر تقویت سرویس های ارتباطی موجود، امکان ارائه سرویس های نوین ارتباطی را در سطح روستاها امکان پذیر می کند، که با اجرای طرح مذکور و با اتصال این روستا به فیبر نوری، امکان برقراری سرویس اینترنت ADSl برای روستای دهقاید فراهم شده است.

۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید