پرش به محتوای اصلی

اخبار

نشست مدیرکل ارتباطات استان بوشهر با نماینده بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی

نشست مدیرکل ارتباطات استان بوشهر با نماینده بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی
جلسه مدیر کل ارتباطات استان بوشهر با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با محوریت ارائه گزارش از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص افزایش سطح دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات و احصاء مشکلات موجود در حوزه ارتباطاتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه ای با جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، بر اهتمام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد دسترسی همگانی مردم به خدمات ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستاها تاکید کرد.

سملیان در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت ارتباطی و مخابراتی شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم گفت: استان بوشهر با دارا بودن ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف از جمله وجود دانشگاهها و مراکز علمی معتبر و همچنین شرکت های فعال و توانمند در حوزه IT، پتانسیل های بالقوه در خلق ثروت در حوزه فناوری اطلاعات را دارا است.

نماینده وزارت ارتباطات در استان احداث سایت های نسل سوم تلفن همراه، ارتقاء سایت های نسل دوم همراه به نسل سوم در روستاها، بهبود پوشش تلفن همراه و توسعه زیرساخت تلفن ثابت در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم را از جمله پروژه های اجرا شده عنوان کرد و گفت: در حال حاضر شاخص های حوزه ICT را در شهرستان های مذکور مناسب ارزیابی می کنیم.

وی از جمله پروژه های در دست اقدام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان را واگذاری دستگاه خودپرداز ATM به روستاها، واگذاری سرویس اینترنت به مدارسی که فاقد این سرویس هستند در 172مدرسه شهری و 87 مدرسه روستایی شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم عنوان کرد و افزود: اجرای پروژه های مذکور گامی مهم در جهت ارتقا خدمات نوین ارتباطی است.

در ادامه این نشست جمیری نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، از اقدامات انجام شده و در حال انجام اداره کل ارتباطات و فناوری استان در شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم تقدیر و تشکر بعمل آورد.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۳۰۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید