پرش به محتوای اصلی

اخبار

با دستور رییس‌جمهوری صورت گرفت: افتتاح پروژه های پیشران «اقتصاد دیجیتال»

با دستور رییس‌جمهوری صورت گرفت: افتتاح پروژه های پیشران «اقتصاد دیجیتال»
مدیرکل ارتباطات بوشهر: در آیین رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال تأکید شد که اقتصاد دیجیتال می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود و با جهش اقتصاد دیجیتال ایران هوشمند قابل تحقق است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: محمدجواد آذری جهرمی در آیین رونمایی از پروژه‌های «پیشران اقتصاد دیجیتال» در حضور رئیس‌جمهور و ارتباط ویدئویی با مدیران کل استانی، ابتدا به تشریح مفهوم اقتصاد دیجیتال پرداخت تا به پاسخ این پرسش برسد که چرا اقتصاد دیجیتال می‌تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود.

سملیان افزود: این ویدئو کنفرانس بزرگترین ویدئو کنفرانسی است که تاکنون در کشور برگزار شده و با استفاده از یک پلتفرم ایرانی که به دست متخصصان ایرانی توسعه داده شده است، این امکان را فراهم آورد تا بیش از هزار نفر از فعالان عرصه ارتباطات در این ویدئو کنفرانس همزمان در یک جلسه شرکت کردند.

نماینده وزیر ارتباطات در استان گفت: در این جلسه با حضور و دستور رییس ‌جمهوری سه پروژه بزرگ توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و همچنین ارتقا سهم محتوای داخلی بر بستر این شبکه و یک طرح حمایت از استارت آپ ها افتتاح شد.

وی ادامه داد : نخستین پروژه افتتاح شده، مرکز داده های بزرگ ایرانسل بود که در راستای تامین زیرساخت‌های اطلاعاتی مورد نیاز برای ارائه خدمات عمومی در کشور و اجرای تکالیف مندرج در اسناد بالادستی شبکه ملی اطلاعات، شرکت ایرانسل هم ‌راستا با اهداف و برنامه‌های شبکه ملی اطلاعات نسبت به ایجاد یک مرکز داده بزرگ با استفاده از به‌ روزترین فناوری‌های جهان اقدام کرد.

سملیان با اشاره به اینکه پروژه خدمات ابری زیرساختی دومین پروژه‌ای بود که به دستور رییس‌جمهوری افتتاح شد، گفت: خدمات ابری یکی از مهم‌ترین ارکان تامین زیرساخت‌های اطلاعاتی کشور و مورد تاکید در اسناد بالادستی شبکه ملی اطلاعات است. همچنین بسته حمایتی از استارت‌آپ‌ها نیز طرحی با ابتکار سازمان فناوری اطلاعات و همکاری صندوق نوآفرینی و به منظور حمایت از کسب و کارهای فناورانه خرد آماده شده است.

مدیر کل ارتباطات استان با تاکید به اینکه چهارمین و شاید مهم‌ترین پروژه ای که امروز به دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد «طرح انتخاب هر ایرانی، یک تلویزیون اینترنتی» بود، گفت: ارزش مجموع طرح های افتتاح شده 2280 میلیارد تومان است که از این میان برای افتتاح مرکز داده اقماری شماره یک شبکه ملی اطلاعات شرکت ایرانسل، 11000 میلیارد ریال، افتتاح پروژه زیر ساخت ابری شبکه ملی اطلاعات شرکت آسیاتک، 8500 میلیارد ریال، افتتاح طرح حمایتی کسب و کارهای دیجیتالی آسیب دیده از کرونا ،2500 میلیارد ریال و برای طرح انتخاب هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی، 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۵۰۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید