پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات بوشهر خبر داد: ارتقا شاخص IDI استان بوشهر

مدیرکل ارتباطات بوشهر خبر داد: ارتقا شاخص IDI استان بوشهر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از ارتقا این استان در شاخص IDI خبر داد و گفت: استان بوشهر دارای رتبه نهم در شاخص IDI و بالاتر از سطح میانگین کشوری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام اینکه استان بوشهر در شاخص IDI به امتیاز 6.52 دست یافته است گفت: استان بوشهر در راستای ارتباط دهی به روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته، از جایگاه خوبی برخوردار است و همچنین کلیه شهرهای استان تحت پوشش تلفن همراه نسل سوم و چهارم می‌باشند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 83.83 درصد از خانوارهای استان بوشهر دارای دسترسی به اینترنت هستند و  75.92 درصد از افراد استان از اینترنت استفاده می کنند که این درصد از دسترسی و استفاده از اینترنت در استان بوشهر بالاتر از سطح میانگین کشوری است.

سملیان با ارائه گزارشی درباره تعهدات اپراتورها از وضعیت پوشش تلفن همراه در شهرها، روستاها و جاده‌ها، همچنین میزان تحقق تعهدات پوششی اپراتورهای ثابت و سیار در استان بوشهر، افزود: با اجرای طرح های خدمات اجباری روستایی (USO) 99 درصد از روستاهای بالای بیست خانوار استان دارای پوشش ارتباطی شدند و در تلاش هستیم کلیه نواقص پوششی در استان را مرتفع کنیم.

سملیان در ادامه گفت: این نکته حائز اهمیت است که توسعه خدمات در روستاهای استان باید بر اساس نیاز هر روستا باشد و در حال حاضر، با توجه به زیرساختهای ایجاد شده در روستاها، زمینه استفاده از این زیرساختها جهت ایجاد اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد و خدماتی ارائه شود که باعث کاهش ترافیک شهری و مهاجرت معکوس شود.

نماینده ارتباطات استان بوشهر تصریح کرد: در سال گذشته ارتقای وضعیت آنتن دهی پوشش تلفن همراه و رفع مشکلات ارتباطی شهری و روستایی در استان به خوبی انجام شده است، در همین راستا زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات الکترونیکی و تولید محتوای بومی توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ایجاد شده است و دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در بخش زیرساخت شبکه و خدمات به گونه ای عمل کنند تا در شرایط کنونی مراجعه حضوری مردم به ادارات و مراکز خدماتی دولتی را کاهش دهند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۱۱
تعداد بازدید : ۴۶۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید