پرش به محتوای اصلی

اخبار

رتبه سوم استان بوشهر در پروژه هوشمندسازی مدارس

رتبه سوم استان بوشهر در پروژه هوشمندسازی مدارس
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: سیستم‌های آموزشی هوشمند در مدارس باعث تسریع در انجام وظایف فرهنگیان و امکان دسترسی الکترونیکی معلمان و دانش‌آموزان به محتوای درسی و کمک آموزشی را فراهم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات این استان گفت: طرح هوشمندسازی مدارس استان از پروژه های الویت دار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر است که با توجه به بازه زمانی تعیین شده برای اتمام این طرح، تمهیدات لازم در راستای تسریع روند اجرا در نظر گرفته شده است.

سملیان با بیان اینکه بیش از 75 درصد از مدارس شناسایی شده که نیاز به هوشمندسازی داشتند به این سرویس مجهز شده اند، گفت:  با توجه به شرایط فعلی، ضرورت توجه ویژه به هوشمند سازی مدارس، آموزش از راه دور و آموزش مجازی را دو چندان کرده است که با اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات گامی موثر در ارتقاء آموزشی دانش آموزان روستایی و بهره مندی از پهن باند مناسب جهت ارائه محتوای آموزشی به صورت انلاین است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر اظهار کرد: از تعداد 312 مدرسه که در فاز اول پروژه هوشمندسازی مدارس استان جهت اجرا ابلاغی شده اند، تاکنون دسترسی بیش از 200 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات برقرار شده است و امیدواریم در حداقل زمان ممکن عملیات اجرایی هوشمندسازی در سایر مدارس انجام شود.

وی با اشاره به مزایای اجرای طرح پروژه هوشمندسازی مدارس، افزود: سیستم‌های آموزشی هوشمند در مدارس باعث تسریع در فعالیت‌های فرهنگیان می‌شود و امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی و کمک آموزشی را برای معلمان و دانش‌آموزان فراهم می‌کند؛ یکی دیگر از مزایای سیستم الکترونیک در مدارس، یکپارچه شدن آموزش تحت اپلیکیشن موبایل و وب‌سایت در شرایط کنونی تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

نماینده ارتباطات استان بوشهر تصریح کرد: پروژه هوشمندسازی مدارس در روستاهای بالای 20 خانوار استان و از پتانسیل طرح های USO در نقاط روستایی برای ایجاد ارتباط با کیفیت و مناسب در حال اجرا است، که با اجرای این طرح آموزش و پرورش می تواند محتوای آموزشی را از طریق فناوری اطلاعات در اختیار دانش آموزان روستایی قرار دهد و همچنین بستر لازم برای ارتباط آنلاین اولیا با مسئولین مدرسه و معلمان ایجاد شود.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۴۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید