پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه ارتباطات در 40 روستای استان بوشهر

توسعه ارتباطات در 40 روستای استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: جهت توسعه و پیشرفت روستاها تا کنون طرح های مختلفی جهت دسترسی به فناوری های اطلاعاتی نوین در روستاهای استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر: علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با بیان اینکه در سال جاری روستاهای گردشگری و دارای صنایع دستی و محلی مورد توجه خاص وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت توسعه ارتباطات و دسترسی به اینترنت بوده اند گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی خاصی که در استان بوشهر حکمفرماست، توسعه روستایی تنها در زمینه های کشاورزی و دامداری امکان پذیر نیست و از آنجاکه تولیدات صنایع دستی و صنعت گردشگری، از صنایع پردرآمد و کم هزینه در دنیا محسوب می شوند پس می توان از این صنایع در رفع مشکلات اقتصادی روستائیان کمک گرفت از این رو این اداره کل با شناسایی این روستاها، کلیه آن ها را در طرح های توسعه خدمات اجباری روستایی قرار داد تا با ارائه سرویس های تلفن همراه و اینترنت بتوانند امکانات روستای خود را در سطح فضای مجازی به مردم و گردشگران معرفی نمایند و کسب درآمد کنند.

سملیان اظهار کرد: تا کنون با ارتقاء 13 سایت همراه اول روستایی در شهرستان های دیلم، عسلویه، دیر، دشتستان، جم، تنگستان و گناوه 27 روستای گردشگری و دارای صنایع دستی به سرویس اینترنت نسل سوم دسترسی پیدا کرده اند.

 وی افزود: با استفاده صحیح از فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش فنـون و روشهـای نویـن میتوان بر بهبود کیفیت زندگی و میزان تولیدات گوناگون در روستاها افـزود. از سوی دیگر در استان بوشهر روستاهای گردشگری زیادی وجود داشته که بدلیل عدم وجود هرگونه ارتباطی تا سال قبل برای بسیاری از مردم و گردشگران ناشناخته بوده اند. سملیان بیان کرد: در سال جاری 14 روستای گردشگری فاقد هرگونه ارتباط جهت ایجاد سایت تلفن همراه و سرویس اینترنت مشخص شدند که تا کنون 6 روستای خیرک، سنا بن سنا، کاردانه، کوهچر، باغ تاج و چهاربرج بهره برداری شده اند و مابقی در مراحل نهایی نصب تجهیزات هستند.

مدیر کل ارتباطات استان با بیان اینکه هم اکنون بدلیل شیوع ویروس کرونا کلیه مدارس تعطیل است گفت: با هدف سهولت، در دسترسی معلمان و دانش آموزان به محتوا و فیلم های آموزشی، در استان بوشهر تلویزیون اینترنتی شتاب جهت پخش زنده فیلم های آموزشی با تدریس آموزگاران، دبیران و هنرآموزان برگزیده استانی افتتاح شده است و با حمایت این اداره کل و کمک شرکت های ارائه دهنده خدمات پهنای باند، اینترنت رایگان با سرعت 50 مگابایت برثانیه به این شبکه واگذارشده است.

سملیان با معرفی دو خدمت و اپلیکیشن پیک من و ویزیطب گفت: پیک من بزرگترین اپلیکیشن خدمات شهری است که به روشی راحت و آسان به ارائه خدمات فروشگاهی، پیک و پستی می پردازد. وی افزود: ویزیطب ارائه خدمات نوبت دهی به بیماران از طریق سامانه و اپلیکیشن های اندروید و IOS بدون محدودیت زمانی و مکانی را برای هم استانی ها ارائه می کند که این دو اپلیکیشن با همکاری این اداره کل در استان راه اندازی شده اند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۲۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید