پرش به محتوای اصلی

اخبار

بهره برداری از پروژه های ارتباطی شهرستان دشتستان بوشهر با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال

بهره برداری از پروژه های ارتباطی شهرستان دشتستان بوشهر با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از بهره برداری پروژه های ارتباطی شهرستان دشتستان این استان با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام مبارک دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر افزود: این پروژه ها شامل ارتقاء و راه اندازی سایت های نسل سوم و چهارم تلفن همراه، توسعه شبکه انتقال فیبر نوری شهری و روستایی و تلفن ثابت است که به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: اجرای فیبر نوری در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته مسیرهای بوشکان به تنگ ارم، سعدآباد به روستای هلپه ای و کلمه به روستای فاریاب با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال به متراژ 52 کیلومتر از محل اعتبارات (USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط شرکت مخابرات منطقه بوشهر از جمله مهم ترین پروژه های افتتاحی در حوزه ارتباطات شهرستان دشتستان است.

 مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: پروژه های اجرایی توسعه پوشش ارتباطی و زیرساختی در شهرستان دشتستان از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل ارتقاء سایت 2G به 3G اپراتور اول در روستاهای طلحه و فاریاب؛ همچنین راه اندازی سایت های 2G در روستای باغ تاج، 3G اپراتور دوم در روستاهای رودفاریاب و دهرود علیا و بهره برداری از تلفن ثابت شهرک آبرسانی که از مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان بوده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به اینکه پوشش نامناسب این روستاها از عوامل عمده رشد نکردن این مناطق است افزود: دسترسی و پوشش ارتباطی با کیفیت مناسب در همه مناطق استان به شبکه ارتباطی از اهداف اصلی اداره کل ارتباطات استان است.

وی افزود: این مناطق قبلا فاقد پوشش تلفن همراه بوده است و جزء جاده های اصلی و روستاهای گردشگری استان هستند که با بهره برداری از این پروژه ها کیفیت ارتباطات و دسترسی مردم برای برخورداری از خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات ارتقاء پیدا می کند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۳۲۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید