پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان تنگستان بوشهر با اعتبار 34 میلیارد ریال

افتتاح پروژه های ارتباطی شهرستان تنگستان بوشهر با اعتبار 34 میلیارد ریال
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال توانستیم وضعیت ارتباطی روستاهای شهرستان تنگستان را تا حد زیادی بهبود بخشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت 41 امین سالگرد انقلاب اسلامی در مجموع 3 پروژه ارتباطی با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال در شهرستان تنگستان به بهره برداری رسید.

سملیان با بیان اینکه دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: این انقلاب در سال های گذشته عامل پیشرفت ما بوده است و همواره سعی ما بر این بوده است که با شناسایی مناطق نیاز مند توسعه ارتباطی، کلیه اقشار جامعه بطور همسان از این امکانات بهره مند شوند.

وی افزود: در شهرستان تنگستان افتتاحات شامل ارتقاء 2 سایت همراه و تجهیز آن ها به تکنولوژی نسل سوم در روستاهای گشی و زیراهک و راه اندازی یک سایت نسل سوم همراه در جاده شهر اهرم به سمت شهر کلمه بوده که با حضور استاندار و فرماندار این شهرستان افتتاح شدند. سملیان گفت: کلیه این پروژه ها از محل طرح خدمات اجباری روستایی (USO) اجرا شده اند و این جاده کوهستانی که قبلا فاقد پوشش تلفن همراه بوده است و جزء جاده های اصلی و پرتردد استان است هم اکنون پس از تصویب وزیر ارتباطات دارای پوشش 80 درصدی است.

مدیر ارتباطات استان اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون اولویت ارتباط رسانی، روستاها هستند 4 پروژه ایجاد سایت همراه در این شهرستان در روستاهای سهو،کاردانه، حناشور و دهوک در حال اجرا هستند که در آینده نزدیک به بهره بردای می رسند. وی افزود: در روستاهای سهو و حناشور پروژه مراحل پایانی خود را سپری می کند و در هفته های آتی شاهد بهره برداری آنها خواهیم بود.

سملیان بیان کرد: یکی از راهبردهایی که در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است توسعه و گسترش گردشگری و صنایع بومی در نواحی روستایی است و هدف توسعه ارتباطات ارائه یک چارچوب منسجم برای تبیین ماهیت طرحی پایدار و مؤلفه های سازنده آن به جهت رو آوردن ساکنین روستا به کسب درآمد از این زمینه ها است تا جایگزین یا کمکی مناسب در کنار کشاورزی  و دامداری به روستاییان باشد که این امر می تواند منجر به تثبیت و حتی افزایش جمعیت روستا شود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۳۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید