پرش به محتوای اصلی

اخبار

رفع نیاز ایجاد پوشش همراه در روستاهای استان بوشهر

رفع نیاز ایجاد پوشش همراه در روستاهای استان بوشهر
علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: ایجاد پوشش همراه در روستاهای گردشگری استان بوشهر از اولویت های این اداره کل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در بازدیدی از وضعیت پیشرفت پروژه اجرای سایت ایرانسل در روستای جمیله از توابع شهرستان دشتستان گفت: با توجه به نقش اساسی توسعه ارتباطات روستایی در شناسایی  صنعت گردشگری روستاها تلاش های بسیاری جهت ارتباط دهی به روستاها توسط اپراتورها و شرکت های ارتباطی انجام می شود.

سملیان افزود: صنعت گردشگری و صنایع دستی در فضاهای روستایی به عنوان رویکرد و فعالیتی مکمل، با توجه به ظرفیت  های طبیعی و  فرهنگی موجود قادر است برای ارتقای کیفیت زندگی ساکنان نواحی روستایی، تجدید حیات روستاها و در نهایت توسعه پایدار روستایی نقش اساسی ایفا کند. از این رو این اداره کل با شناسایی این استعدادهای روستایی و با هدف جذب گردشگر و کمک به فروش صنایع دستی روستاییان از طریق طرح خدمات اجباری روستایی اقدام به ایجاد پوشش صوت و اینترنت تلفن همراه در این روستاها نمود.

سملیان با بیان اینکه فعالیتهای گردشگری به عنوان رکن اصلی توسعه پایدار است گفت: یکی از شاخص های ارتقاء سطح گردشگری، ارتباطات مناسب است که می بایست با بهترین کیفیت در مناطق گردشگری روستایی اجرا شود.

 مدیر کل ارتباطات استان اظهار کرد: صنعت گردشگری و صنایع دستی با کمک ارتباطات می تواند نقش بسیار مهمی در متنوع سازی اقتصاد روستایی و افزایش جمعیت پذیری سکونت گاه های روستایی داشته باشد و در کنار سایر فعالیت های روستایی، فرصت های شغلی متعدی را ایجاد کند و علاوه بر تنوع پایه های اقتصاد، فرصت هایی برای پیشرفت اجتماع و بقای فرهنگ روستایی ایجاد کند. وی افزود: با توجه به این مزایا هم  اکنون طرح ایجاد مکالمه و اینترنت تلفن همراه در 4 روستای دیگر در حال اجراست.

سملیان گفت: در روستاهای حناشور،سهو و کاردانه از توابع شهرستان دشتی پروژه در مراحل نهایی ایجاد زیر ساخت ارتباطی هستند و در روستای تنگ درکش از توابع شهرستان دشتستان حفاری مورد نیاز دکل انجام شده است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۲۲
تعداد بازدید : ۴۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید