پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارائه سرویس اینترنت تلفن همراه در 9 روستای استان بوشهر

ارائه سرویس اینترنت تلفن همراه در 9 روستای استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در فرآیند توسعه منطقه ای، ارتقاء فناوری های موجود در روستاها گام بزرگی در پیشرفت و شناخت روستا است. از این رو اجرای پروژه تجهیز سایت های تلفن همراه روستایی به اینترنت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر،علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان گفت: اینترنت از جمله فناوری­ های جدید است که در چارچوب رهیافت ارتباط توسعه­ ای می­ تواند روند توسعه روستایی را تسریع نماید. وی افزود: ارتقاء سرویس های نسل دوم همراه به نسل سوم و چهارم، بسیاری از کاربران روستایی که سال‌ها در صف انتظار برای دریافت سرویس اینترنت بوده‌اند را به این سرویس رسانده است

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر اظهار کرد: وزارت ارتباطات با هدف  توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در نقاط مختلف کشور، تسهیل و تسریع دسترسی به خدمات مخابراتی و فناوری اطلاعات برای هر یک از آحاد کشور در نقاط روستایی و دورافتاده و محروم، همچنین پیاده سازی خدمات عمومی اجباری (USO) اقدام به اجرای طرح ارتقاء سیستم های همراه و تجهیز آنها به اینترنت نموده است.

سملیان با اشاره به این موضوع که هم اکنون در 5 روستای استان این طرح به بهره برداری رسیده است گفت: در حال حاضر در دو روستای جتوط و فاریاب از توابع شهرستان دشتستان تجهیزات رادیوئی موردنیاز نصب شده است و در حال راه اندازی لینک ارتباطی هستند که در هفته جاری به بهره برداری می رسند. مدیر ارتباطات استان گفت: این طرح در روستاهای زیراهک شهرستان تنگستان، تنگمان جمال آباد شهرستان جم، طلحه شهرستان دشتستان، شول شهرستان گناوه و حصار از توابع شهرستان دیلم راه اندازی شده و در دهه مبارک فجر سال جاری افتتاح می شوند.

علی سملیان با اشاره به این موضوع که روستاهای استان بوشهر همانند بسیاری از مناطق روستایی کشور به رغم برخورداری از امکانات بالقوه با داشتن جاذبه های گردشگری و نزدیکی به کانون های پرجمعیت شهری، فرصت بسیار مناسب برای توسعه گردشگری را دارا هستند گفت: با توجه به اجرای پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این امکانات بالقوه فعال شده و با ورود جمعیت گردشگر و یا فروش صنایع روستایی درآمدزائی و اشتغال شروع می شود.

وی از ارتقاء سایت تلفن همراه به نسل های سوم و چهارم در روستاهای گشی از توابع شهرستان تنگستان و چهارمحال از توابع شهرستان گناوه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: نکته ای که باید در نظر داشت ارزیابی وضع موجود ظرفیت های روستایی است تا در جهت ترقی و توانمند کردن هرچه بیشتر این مناطق بتوان گام برداشت.

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۲۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید