پرش به محتوای اصلی

اخبار

اجرای 11 سایت تلفن همراه روستایی در استان بوشهر

اجرای 11 سایت تلفن همراه روستایی در استان بوشهر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: با تمام توان در حال رفع مشکلات پیش روی اجرای سایت های همراه روستایی در استان هستیم و با همکاری این اداره کل، شوراها و دهیاری ها کلیه جاده های مورد نیاز دسترسی به محل سایت و برق رسانی تجهیزات انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات این استان از اجرای 11 سایت تلفن همراه در استان بوشهر خبر داد و گفت: توسط این سایت ها 20 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه قرار می گیرند. وی افزود: با توجه به اهمیت روستا در برنامه ریزی های توسعه ای کشور، تا کنون طرح های متعددی در حوزه ارتباطی، در جهت تسریع روند توسعه یافتگی روستا اهم از فیبر نوری، سرویس اینترنت، ارتقاء سایت های همراه، مطرح و اجرا شده و یا در حال اجرا است.

وی هدف از ایجاد پوشش تلفن همراه نسل های سوم و چهارم و دارای امکان سرویس اینترنتی در روستاها را فعالسازی ساکنان روستا دانست و اظهار کرد: چنین توسعه هایی منجر به ایجاد کسب و کار، مانند کسب و کارهای خانوادگی و گروهی در روستاها بدلیل وجود پیوندهای قوی اجتماعی و روحیه بالای مشارکت و تعاون که در روستا بالاتر از شهر هاست می شود و نتیجه مشهود این کار پدیده کاهش "مهاجرت روستا-شهری" است.

سملیان ادامه داد: تا کنون پروژه سایت های تلفن همراه در روستاهای سنا بن سنا و خیرک از توابع شهرستان دشتستان، روستاهای محمد ریز و کناربندک از توابع شهرستان دشتی و روستای چهاربرج از توابع شهرستان گناوه افتتاح و به بهره برداری رسیده است که توسط این سایت ها مجموعا 9 روستا تحت پوشش قرار گرفته است. وی ادامه داد:سایت تلفن همراه روستاهای منطقه دشتستان جزء طرح خدمات اجباری روستایی است و روستاهای دشتی در طرح توسعه اپراتورها بوده است.

مدیر کل ارتباطات استان بیان کرد: هم اکنون پروژه ایجاد سایت تلفن همراه در روستاهای منطقه دشتی شامل روستاهای کاردانه، سهو و حناشور در حال اجراست و در مرحله بتن ریزی جهت احداث دکل هستند و پروژه روستای دهوک در این منطقه و روستای بیدوی شهرستان دشتستان در مرحله نهایی شدن نقطه احداث سایت توسط تیم رادیو است. سملیان افزود: روستاهای جمیله و تنگ درکش از توابع شهرستان دشتستان نیز در مرحله حفاری هستند و طبق برنامه ریزی انجام شده کلیه این سایت ها در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال جاری افتتاح می شوند و 11 روستا را تحت پوشش قرار می دهند.

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷
تعداد بازدید : ۲۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید