پرش به محتوای اصلی

اخبار

پروژه ملی فیبر نور 2 در استان بوشهر به بهره برداری رسید

پروژه ملی فیبر نور 2 در استان بوشهر به بهره برداری رسید
مدیرکل ارتباطات استان بوشهر گفت: کلیه روستاهای فاقد سرویس تلفن همراه استان شناسایی شده و در مرحله ایجاد پوشش همراه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان در نشست شورای مدیران ICT با اشاره به پایداری مناسب شبکه ارتباطات استان بوشهر از اضافه شدن 9 سایت همراه از محل خدمات اجباری روستایی در روستاهای شهرستان های دشتی و دشتستان به شبکه تلفن همراه استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده سعی بر این است که اکثر این سایت ها تا دهه فجر انقلاب اسلامی پیش رو افتتاح شوند.

مدیر کل ارتباطات استان گفت: با توسعه و پیشرفت فناوری های نوین و متعاقب آن انفجار اطلاعات در تمامی بخش های جامعه و اشتغال خانگي گسترده، پاسخگویی با شیوه های سنتی دیگر جوابگوی انتقال سریع و حجم داده های کاربران نیست از این رو احساس به سیستم های زیرساختی نوین بخصوص با ورود کامپیوتر به جزئی ترین بخش های زندگی به شدت احساس می شود. وی افزود: سرویس جدید فیبر خانگی (FTTH) تا بیش از نود درصد، پاسخگوی نیازهای فناوری اطلاعاتی مشتریان است. بنابراین تصمیم به توسعه آن در کلیه شهرها و در ادامه  روستاها گرفته ایم که هم اکنون این سرویس در اکثر شهر های استان در حال اجراست. وی از اتمام این پروژه در شهر عسلویه خبر داد و گفت: شرکت مخابرات بوشهر در حال راه اندازی این سرویس در شهرک های بزرگ کنگان و برازجان است و روستای دهقاید نیز در هفته های آتی به سیستم انتقال فیبر مجهز می شود.

سملیان ادامه داد: در راستای توسعه فناوری های روز در شهرها و روستاها پهنای باند بسیار بالایی در کلیه شهرها نیاز است که شرکت ارتباطات زیرساخت با تمام توان در حال توسعه لینک ها بین شهری خود است و به تازگی پروژه کشوری فیبر نوری؛ نور 2 در مسیر کنگان به اخند به بهره برداری رسیده است که کمک شایانی به زیرساخت ارتباطی منطقه می نماید.

سملیان اظهار کرد: یکی از مهمترین اجزای اقتصاد که رشد ساختار اقتصادی را با فعالیت خود در جذب منابع رقم میزند نظام بانکی است. وی افزود: پست بانک استان بوشهر در جذب منابع از سه محل عمومی (مشتریان)، دهیاری ها و پتروشیمی ها بسیار موفق عمل کرده و خدمات ویژه ای در روستاها از این محل ارائه میدهد. وی گفت: از جمله این خدمات، وام قرض الحسنه چهار و پنج درصد به دهیاری ها و معرفی شوندگان از سوی آن ها است که مشکل عمده خود اشتغالی در روستاها که کمبود منابع مالی است را مرتفع می کند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۷۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید