پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی روند اجرایی پروژه های ایجاد پوشش همراه در استان بوشهر

بررسی روند اجرایی پروژه های ایجاد پوشش همراه در استان بوشهر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به خدمات ارتباطی مطلوب در روستاهای استان، از اجرای پروژه های جدید ایجاد پوشش همراه در روستاهای این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه های ایجاد پوشش همراه، ضمن ارائه و تشریح روند اجرای پروژه ها،گفت: از اقدامات ارزشمند وزارت ارتباطات فراهم سازی زمینه‌های اشتغال روستایی و بسترسازی مناسب برای اشتغال در حوزه ICT  در روستاها است.

سملیان با اشاره به ایجاد پوشش همراه در روستاهای کاردانه، حناشور و سهو از توابع شهرستان دشتی و روستای جمیله از توابع شهرستان دشتستان تا پایان دی ماه افزود: وزارت ارتباطات سبب ارائه خدمات ارزان قیمت، گسترش و توسعه خدمات ارتباطی و حتی کاهش هزینه‌های روزمره با استفاده از فناوری‌های نوین در روستاها شده است که باعث رونق کسب و کارهای الکترونیکی و گسترش اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا شده است.

سملیان تصریح کرد: مقصود از توسعه ی پوشش ارتباطی روستایی، بهبود کیفیت زندگی همه مردم است؛ بنابراین کوشش برای دستیابی به توسعه پوشش ارتباطی باید به شکلی باشد که منافع اکثریت مردم را در بر گیرد، در صورتی که بخش محدودی از جامعه از فرایند توسعه که خود یک فرایند تغییر مطلوب است بهرهمند شوند نمیتوان آن را توسعه نامید.

سملیان با بیان جزئیات اجرای پروژه های ارتباطی در استان خاطر نشان کرد: در این راستا پوشش ارتباطی روستائی یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه ی اداره ارتباطات استان را شکل داده و از سوی دیگر یکی از اساسی ترین محور های توسعه ی ارتباطی را شامل می شود؛ همچنین توسعه ارتباطی روستایی بخش مهمی از فرایند توسعه ارتباطی ملی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به خود اختصاص میدهد. 

۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۴۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید