پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر

برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر
رزمایش پدافند غیرعامل با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف سنجش آمادگی نیروهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، رزمایش پدافند غیرعامل با موضوع قطع کلیه ارتباطات MPLS مخابرات استان بوشهر با سیستم های متمرکز تهران در سالن کنفرانس مخابرات استان برگزار شد.

در شروع این رزمایش که با حضور علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان انجام شد با قطع واقعی ارتباطات، میزان آمادگی استان بوشهر برای مواجهه با مشکلات قطعی ارتباطات ارزیابی شد.

سملیان مدیرکل ارتباطات استان در این رزمایش ایمنی، امنیت و مواجهه با بحران‌های مختلف را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: پدافند غیرعامل در ابعاد گوناگون از اهمیت مختلفی برخوردار است که در این راستا مقام معظم رهبری بر توجه به پدافند غیرعامل تاکیدات فراوانی کرده‌اند.

سملیان با تاکید بر توجه به توسعه زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در استان بوشهر تصریح کرد: موضوع تجهیزات مدرن برای پیش بینی در مواقع بحرانی در استان امری مهم است و استقرار تاسیسات پیشرفته، ایجاد سیستم آنلاین، رصد و پایش وضعیت موجود نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

سملیان حفاظت از زیرساخت، صیانت از مردم و دستگاه‌ها و سیستم‌های امنیتی را از اهداف مهم برگزاری پدافند غیرعامل دانست و گفت: زیرساخت‌های کلیدی در هر منطقه و کشور، ارتباطات مخابراتی و مواصلاتی است که در پدافند غیر عامل به این مهم توجه ویژه‌ای شده است. وی در ادامه ضمن تشکر از دستگاههای حاضر در رزمایش افزود: بررسی و جوابدهی مسیرهای پشتیبان جهت ارائه خدمات مستمر به مردم از مهم ترین دستاوردهای این رزمایش می باشد و انتظار داریم بهنگام وقوع حادثه یا بحران همه ی دستگاهها و شرکت ها نهایت همکاری را با هم بعمل آورند تا شبکه ارتباطی در سریعترین زمان ممکن به پایداری برسد.

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۲۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید