پرش به محتوای اصلی

اخبار

نشست بررسی پروژه های ارتباطی استان بوشهر برگزار شد

نشست بررسی پروژه های ارتباطی استان بوشهر برگزار شد
مدیرکل ارتباطات استان بوشهر گفت: اهم مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان بوشهر در حوزه پوشش همراه و فیبر بوده است که تا کنون بخش اعظم آن انجام شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان گفت: در حال حاضر، روند رو به افزایش توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است تا دسترسی مردم به خدمات، یکی از پیش نیازهای اساسی جهت دستیابی به توسعه باشد؛ بر همین اساس جهت تسریع در توسعه ی ارتباطی، پیاده سازی بروزترین سرویس مخابراتی روز دنیا که پروژه فیبر نوری درون شهری در شهرها و روستاهای پرجمعیت است را در برنامه های اجرایی این اداره کل داریم.

سملیان افزود: در استان بوشهر پروژه فیبر نوری تا درب منازل (FTTH) در اکثر شهرها کلید خورده است و طراحی روستایی این پروژه نیز انجام شده است. وی گفت: در مرکز استان، پروژه تقریبا تمام شده است و در شهر جم 16 کیلومتر فیبر نوری انجام شده که قابلیت واگذاری اینترنت و تلفن ثابت را در اکثر محلات این شهر فراهم کرده است.

مدیرکل ارتباطات استان با اشاره به اینکه در شهرک های بسیاری در شهرهای مختلف اعم از شهرک های پردیس و پرگان شهر برازجان از زیرساخت  فیبر نوری جهت ارتباط دهی استفاده شده است از بهره برداری این سرویس در شهرک های آبرسانی، فرهنگیان و شهید اسدی برازجان و کلیه شهرک های شهر کنگان در آینده نزدیک خبر داد.

سملیان اظهارکرد: یکی از مهم ترین موضوعات در دست اقدام این اداره کل بر اساس مصوبات سفر وزیر ارتباطات، رفع ضعف پوشش همراه در کلیه جاده های اصلی استان است. وی گفت: در مدیریت بحران هدف، تنظیم و تدوین سیاستها و خط مشی ها در زمینه پیشگیری، کاهش، آمادگی، واکنش اضطراری و کنترل سامانمند سوانح است در همین راستا تمامی نقاط کور جاده ای استان شناسایی شده و به اپراتور ها جهت رفع مشکل پوشش همراه ابلاغ شده است تا در زمان بحران به بهترین نحو، مدیریت امکانات صورت پذیرد. وی افزود: از دیگر اقدامات مهم جهت برقراری ارتباط در زمان بحران برقراری مسیرهای پشتیبان ارتباطی است که به همین دلیل در تمامی نقاط پر اهمیت استان هم اکنون لینک های ارتباطی پشتیبان برقرار است و از 4 نقطه شامل بردخون، خورموج، بردستان و عالی شهر لینک های پشتیبان به سمت مرکز استان در حال اجرایی شدن است.

 

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید