پرش به محتوای اصلی

اخبار

زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان دشتستان بررسی شد

زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان دشتستان بررسی شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت : برخی پروژه‌هایی که هنوز به بهره‌برداری نرسیده به دلیل زمان بر بودن آنها است و قطعا این پروژه‌ها وقتی افتتاح شوند نقش مهمی در روند خدمات‌رسانی و توسعه در بخش ارتباطات استان خواهند داشت.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر نشست بررسی زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان با حضور امام جمعه، نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارتباطی استان برگزار شد. سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با اشاره به اینکه سایت های پوشش همراه متعددی در نقاط کور جاده ای این بخش در نظر گرفته شده است گفت: هنوز هم روستاهای گردشگری و فاقد پوشش مناسب تلفن همراه در این منطقه وجود دارد که به زودی پروژه سرویس دهی همراه به آنها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز می شود.

سملیان اظهار کرد: گردشگری روستایی  به عنوان یکی از راهبردهای توسعه روستایی و به منزله  نمادی از هویت فرهنگی و یکی از منابع مهم کسب درآمد و اشتغال زایی است که در امر برنامه ریزی و ایجاد پوشش همراه روستایی مورد توجه ویژه قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه یکی از قطب های مهم گردشگری استان روستاهای بخش بوشکان هستند گفت: در آینده نزدیک شاهد راه اندازی سرویس های همراه در روستاهای شاهی جانی و امامزاده بده این بخش هستیم.

علی سملیان در خصوص افزایش پهنای باند ارتباطات این منطقه بیان کرد: با توجه به تنوع فعالیتهای اقتصادی این منطقه در حوزه های صنایع دستی، کشاورزی و گردشگری، سرمایه گذاران بسیاری برای توسعه کسب و کارهای خود به این منطقه می آیند و نتیجه این توسعه اقتصادی، رشد جمعیت شاغل در روستاها است که یکی از نیازهای اولیه در کنار این پیشرفت ها وجود سرویس های ارتباطی با کیفیت بسیار عالی است که در همین راستا پروژه فیبر نوری مسیر طلحه به کلمه در حال اجرا است.

سملیان پس از بازدید از پروژه فیبر نوری مسیر طلحه به کلمه گفت: اجرای زیرساخت این پروژه در حال پیشرفت بسیار خوبی است و به زودی شاهد بهره برداری از این زیرساخت ارتباطی توسط اپراتورهای همراه و شرکت ها در توسعه های آتی هستیم. وی افزود: در حال حاضر بدلیل فقدان پهنای باند اینترنت قادر به ارائه سرویس نسل چهارم در روستاهای این بخش نیستیم ولی پس از اتمام این طرح شاهد ارائه این سرویس ها در کلیه روستاهای این بخش هستیم.

مدیرکل ارتباطات استان بوشهر در رابطه با پوشش مسیرهای ورودی این بخش اظهار کرد: تردد بسیار بالایی در طی روز از جاده های منتهی به روستاها و شهرهای این بخش انجام می شود، به همین سبب پوشش با کیفیت سرویس همراه در این مسیرها از اهمیت بالایی برخوردار است. وی افزود: در مسیر های اهرم به کلمه و بوشکان به کلمه که از دو منطقه جدا گانه به این منطقه متصل هستند دو سایت پوشش همراه در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۳۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید