پرش به محتوای اصلی

اخبار

راه اندازی نخستین پلتفرم آنلاین طراحی و دوخت لباس کشور

راه اندازی نخستین پلتفرم آنلاین طراحی و دوخت لباس کشور
نخستین پلتفرم آنلاین طراحی و دوخت لباس کشور با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر توسط هنرمند بوشهری راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر این پلتفرم با عنوان "پوشاپ" توسط فاطمه علیخواه رونمائی شده است و "شتاب‌دهنده دیموند" و "موسسه دانش بنیان برکت" وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به صورت مشترک بر روی این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این اولین سرمایه‌گذاری موسسه دانش بنیان برکت روی استارتاپ‌های بوشهر محسوب می‌شود.

علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اینکه امروز ما برای اولین بار شاهد شروع به کار استارت آپی هستیم که خدمات طراحی، دوخت و فروش لباس را بصورت آنلاین برای همه مردم ارائه میکند گفت: این استارتاپ از سال 96 به ‌صورت آزمایشی در بوشهر و با حمایت اداره‌کل فناوری اطلاعات و ارتباطات  فعالیت خود را آغاز کرد و در زمستان 97 نسخه اولیه خود را در فضای اینترنت ارائه کرد که در این پلتفرم کاربر متقاضی طرح لباس موردنظر خود را به‌صورت آنلاین برای تیم پوشاپ می فرستد و لباس خود را درب منزل تحویل می گیرد.  

سملیان افزود : با توجه به افزایش روز افزون کاربران اینترنت در ایران ، این فضا برای کسب و کار ها، به ویژه کسب و کار های مد و لباس شرایط مناسبی را فراهم نموده تا در عین بهینه و به صرفه بودن، این فعالیت ها بتوانند بیش از پیش کار خود را گسترش داده و درآمد زایی کنند. آغاز این نوع کسب و کار، شروع مناسبی برای افراد جویای کار و علاقه‌مند به صنعت پوشاک و همچنین فارغ‌التحصیلان و هنرجویان رشته‌های طراحی و دوخت است و زمینه آغاز کار با سرمایه اندک و ریسک‌پذیری قابل قبول در عرصه تولید را برای آنها فراهم می نماید.

سملیان گفت: به دلیل گستردگی طرفداران خرید آنلاین پوشاک، این بازار  روز به روز گسترده تر می شود و موقعیت های بیشتری را برای فعالان این عرصه فراهم می سازد و در ایران به دلیل رقبای کمتر ، می توان از این فضا استفاده بهتری نمود. وی با اشاره به اینکه اکثر برندهای معروف دنیا ، فروشگاه اینترنتی را یکی از منابع درآمد خود می دانند گفت: از مزایای راه اندازی آنلاین کسب و کارهای اینترنتی طراحی و فروش لباس می توان به صرفه ی اقتصادی ، کارآمدی بیشتر ، گستردگی و عدم محدودیت فعالیت در این فضا است.
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید