پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت دهه اول محرم

برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت دهه اول محرم
مراسم پر فیض زیارت عاشورا در اداره کل زیرساخت ارتباطات استان بوشهر همزمان با آغاز دهه اول محرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، بمناسبت ایام سوگواری  سرور سالار شهیدان  حضرت  ابا عبدا...الحسین  (ع) مراسم معنوی و پرفیض زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم  باحضور مدیرکل، کارمندان این اداره کل و ادارات تابعه برگزار شد. در همین راستا ضمن قرائت زیارت عاشورا به مداحی و نوحه سرایی پرداختند و در مصائب خاندان، اهل بیت  عصمت و طهارت حضرت سید الشهداء امام حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت گریستند.

 سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن عرض تسلیت به همکاران، بیان کرد:  عاشورا،  فلسفه دیندارى، فداکارى و حمایت از قوانین آسمانى را به ما گوشزد می نماید، و نیاز بزرگ ما از درگاه حسینى آموختن انسانیت و خالى بودن دل از هر چه غیر از خدا میباشد .

سملیان گفت: ما باید بدانیم حقیقتی که امام حسین(ع) برای آن خود را در معرض شهادت قرار داد چه بود؛ طبق سخن صریح حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، ایشان برای احیای چهار فریضه نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر که در حکومت بنی امیه و یزید کنار گذاشته شده بود، قیام کرد.

وی با بیان این که دلیل عالم گیر شدن عزای امام حسین(ع) و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره ایشان و دیگر شهدای دشت کربلا در بین همه مردم جهان، اخلاص اباعبدالله(ع) و ۷۲ شهید کربلا بود، تصریح کرد: امام حسین(ع) زیر بار ظلم و ستم نرفت و از دنیا گذشت تا همیشه در دنیا زنده بماند پس حماسه کربلا و عاشورا باید درمتن زندگی ما باشد و از آنجا که عاشورا درس‌های فراونی به ما داده است ما نیز باید این درس‌ها را همانگونه که از گذشتگان خود فرا گرفته ایم به آیندگان خود انتقال دهیم، و بهترین مکان برای انتقال حماسه کربلا اینگونه مراسم‌های عزاداری ابا عبدالله است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۵۱۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید