پرش به محتوای اصلی

اخبار

رشد شاخص های ارتباطی استان بوشهر

رشد شاخص های ارتباطی استان بوشهر
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: توسعه شبکه های تکنولوژی ارتباطی با فراهم آوردن دسترسی های مناسب و موثر برای عموم مردم باعث تسریع توسعه اقتصادی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان با بیان اینکه استان بوشهر بیش از 2100 کیلومتر جاده اصلی و مورد تعهد اپراتورهای همراه دارد گفت: در بیش از 88 درصد این جاده ها امکان استفاده از مکالمه تلفن همراه فراهم است. وی افزود: حدود 58 درصد از این جاده های اصلی تحت پوشش اینترنت نسل چهارم همراه قرار دارند که رتبه دوم کشوری در پوشش سرویس اینترنت سیار جاده ای را برای استان بوشهر ثبت کرده است.

مدیرکل ارتباطات استان بوشهر با بیان اینکه اینترنت ثابت در روستاهای استان نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کار های الکترونیکی، فروش صنایع دستی و اشتغالزایی داشته است گفت: سیر صعودی استفاده از پهن باند ثابت باعث صعود استان به رتبه 5 کشوری در این شاخص با ضریب نفوذ 12.91 درصد شده است.

سملیان اظهار نمود:  فناوری اطلاعات و ارتباطات با سرعت چشم گیری در حال پیش روی است و این اداره کل تلاش می کند تا با برنامه ریزی های جامع، آینده نگر و کارشناسی شده زمینه توسعه شاخص فاوا را فراهم نموده و گام های مهمی در جهت ارتقاء سطح دانش و اقتصاد اجتماع برداشته شود. وی افزود: در سطح استان 98 درصد خانوار ها به تلفن ثابت دسترسی دارند و حدود 276 هزار خانوار در محل سکونت خود دارای اینترنت ثابت هستند که این امر در کنار استقبال روستاییان منجر به تراز برتر استان در خرید و فروش اینترنتی روستایی در سطح کشور شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۴۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید