پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح واگذاری تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری(FTTH) در شهر جم

افتتاح واگذاری تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری(FTTH)  در شهر جم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: افتتاح فیبر نوری شهر جم یکی از اهداف اصلی مخابرات در سال جاری بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداه کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، اولین سرویس تلفن ثابت بر بستر فیبر نوری در شهرستان جم با تماس تصویری استاندار با منزل شهید دانیال در هفته دولت افتتاح شد.علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با بیان اینکه این طرح از مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان بوشهر بوده است گفت: این پروژه با هدف ارائه خدمات اجتماعی یکسان در کلیه شهرستان ها در حال اجرا است و در شهرستان جم با اجرای 16 کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر برای 3 هزار مشترک، تلفن ثابت و اینترنت در قالب پروژه FTTH (فیبر نوری تا درب منازل) امکانات مهیا شده است.

سملیان اظهار نمود: این سرویس قابلیت ارائه پهنای باند به مشترک تا 50 مگابیت بر ثانیه را دارد و قبلا فقط مختص مشترکین اداری و سازمان ها بوده ولی امروزه تحول سریع و رو به رشد سرویس‌های ارتباطی موجب گرایش شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی  به استفاده از فنّاوری جدید و پرسرعت برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود شده است. بستر سیم مسی به دلیل داشتن محدودیت‌های فراوان ازجمله محدودیت فاصله و هزینه بالای اجرایی و نگهداری، دیگر گزینه مناسبی برای این روند رو به رشد به نظر نمی‌رسد. در نتیجه رویکرد جدید و اولویت شرکت‌های مخابراتی استفاده از فیبر نوری تا چند متری سرویس‌گیرنده است.

وی افزود:فناوری فیبر نوری، با پهنای باند بالا فرصتی استثنایی برای ارائه خدمات و کاربردهای جدید ایجاد کرده است. سرویس‌هایی که بر بستر این فناوری ارائه می‌شوند؛ می‌توانند کیفیت زندگی ما را به نحو چشمگیری ارتقاء داده و کاربران نیز با استفاده از این فرصت می توانند در مسیر اشتغال و درآمد شخصی خود تحول بزرگی ایجاد نمایند.

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر از اتمام فاز یک این پروژه در شهر ریز از توابع شهرستان جم خبر داد و اشاره نمود: پیمانکار فاز دوم این پروژه بزودی 5 کیلومتر فاز دوم را آغاز می نماید.سملیان گفت:این پروژه با اعتبار بالغ بر 100 میلیارد ریال در شهر جم به اتمام رسیده است و هزینه واگذاری آن مانند تلفن ثابت است.وی در ادامه از پشتیبانی نماینده مردم شریف این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیریت فرماندار که فضای کاری بسیاری خوبی جهت همکاری مخابرات، شهرداری و شورای شهر بوجود آورده بودند تقدیر و تشکر نمود .

۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱
تعداد بازدید : ۲۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید