پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح ارتقاء تکنولوژی تلفن همراه در روستای بندو استان بوشهر در آغاز هفته دولت

افتتاح ارتقاء تکنولوژی تلفن  همراه در روستای بندو استان بوشهر در آغاز هفته دولت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: یکی از اهداف پیش روی این اداره کل توسعه فناوری های ارتباطی روز در روستاهای هدف گردشگری استان است که به سرعت در حال ایجاد این تکنولوژی ها در این روستاها هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان، در مراسم افتتاحیه ارتقاء تکنولوژی سایت همراه روستای بندو از توابع شهرستان عسلویه به نسل سوم همراه با حضور استاندار،فرماندار شهرستان عسلویه، نماینده مردم شریف این شهرستان درمجلس شورای اسلامی و سایر مدیران شهرستانی با بیان اینکه استان بوشهر در همه ابعاد دارای ظرفیت‌های گردشگری است گفت: برای بهره ‌مندی بیشتر گردشگران از ظرفیت‌های استان نباید جای خالی ارتباطات در هیچ حوزه و تکنولوژی احساس شود. 

وی ادامه داد:پس از تصویب طرح گردشگری توریسم 2022 با هدف جذب حداکثری گردشگر در 24 روستا و دو منطقه عشایری تا پایان سال 2022 میلادی، اداره کل ارتباطات استان سند توسعه ارتباطی این روستاها را با بررسی های میدانی و کارشناسی فنی تدوین نمود و امروزه شاهد اتمام پروژه پوشش ارتباطی در بسیاری از این روستاها زودتر از بازه زمانی مقرر هستیم.

ایشان با بیان اینکه ارتباطات در این مناطق گردشگری باید به گونه ای ظاهر شود که با کمک به تبلیغات روستایی نظر گردشگر را جلب نماید گفت: تولیدات روستایی و صنایع دستی بدون حضور و کمک ارتباطات از سطح روستا فراتر نمی رود و این صنایع تنها با حضور این تکنولوژی به اشتغال پایدار برای روستاییان تبدیل می شود و آشنایی گردشگران با مناطق بکر، تولیدات و امکانات روستا را ممکن ساخته و جذب آنها را میسر می سازد.

سملیان اظهار کرد: در سفر سال گذشته وزیر ارتباطات به این استان روستای بندو با تصویب ایشان مشمول حمایت طرح خدمات اجباری روستایی قرار گرفت و هم اکنون شاهد بهره بردای از این پروژه با مبلغی بالغ بر 7 میلیارد ریال هستیم.

مدیرکل ارتباطات استان از افتتاح این طرح در آینده نزدیک در روستای جبرانی جهت اجرای توریسم دریایی و روستاهای کوهچر و تنگمان جمال آباد در جنوب استان خبر داد و از حمایت های استاندار، نماینده مردم شریف این شهرستان درمجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان در راستای همکاری با پروژه جهت تملک فضا و برق رسانی و رفع سایر مشکلات تقدیر نمود.

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید