پرش به محتوای اصلی

اخبار

افتتاح 33.5 میلیارد تومان پروژه های ارتباطی استان بوشهر در هفته دولت

افتتاح 33.5 میلیارد تومان پروژه های ارتباطی استان بوشهر در هفته دولت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر : در بحث اپراتور اول ۸۸ درصد جاده‌های استان پوشش جاده‌ای دارند و اپراتور دوم نیز ۷۷ درصد پوشش دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان در نشست با خبرنگاران استان اظهار نمود: توسعه زیرساخت‌های مناسب در حوزه ارتباطات به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار است و تلاش می‌شود که مردم از بهترین خدمات بهره‌مند باشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان کرد: در هفته دولت امسال ۳۳.۵ میلیارد تومان پروژه در استان بوشهر افتتاح می شود که فیبر نوری اهرم - کلمه از مهمترین طرح‌ها است.

وی از افتتاح سایت‌های تلفن همراه 4G  در نقاط مختلف استان خبر داد و اضافه کرد: طرح فیبر نوری برای منازل در شهر جم از دیگر طرح‌های مهم و مورد نیاز شهر جم بوده است که واگذاری آن شروع شده است.

سملیان به افتتاح سایت‌ تلفن همراه توسط اپراتور دوم در چهاربرج گناوه اشاره کرد و افزود: در بخش ارم و بوشکان شهرستان دشتستان نیز طرح‌های خوبی در حال اجرا داریم و توجه خوبی به روستاهای گردشگری استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به اتصال ۲۰۵ روستای استان به زیرساخت شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و ادامه داد: این روستاها امکان اتصال به تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت را دارند.

وی در مورد پوشش تلفن همراه در روستاهای استان بیان کرد: اپراتور اول در ۴۰۲ روستا شبکه نسل دوم، در ۱۴۰ روستا پوشش نسل سوم و در ۷۸ روستا پوشش نسل چهارم دارد. اپراتور دوم نیز به ترتیب در ۱۱۲، ۱۱۰ و ۵۷ روستا پوشش نسل دوم، سوم و چهارم دارد.

سملیان با بیان اینکه پهنای باند ورودی استان ۲۳۲ گیگا بیت است که ۱۸۶ گیگ استفاده می‌شود خاطرنشان کرد: ۴۷۴ کیلومتر فیبر نوری در استان اجرایی شده است که ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بوشهر ۱۱۰ درصد است و در حال حاضر ۹۲۶ هزار مشترک اپراتور اول و ۷۲۶ هزار مشترک اپراتور دوم داریم.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۷۰ هزار مشترک اینترنت پرسرعت داریم بیان کرد: ۵۵۲ روستای استان دارای تلفن ثابت هستند و مابقی روستاها دارای تعداد سکنه بسیار کمی هستند.

سملیان گفت طرح پایش روستایی در استان بوشهر به پایان رسیده است و ادامه داد : در ۴۰۵ روستای بالای ۲۰ خانوار پایش ارتباطی انجام شده که در اجرای طرح پایش وضعیت ارتباطی روستاهای استان شاخص های وضعیت ارتباطی تلفن ثابت، وضعیت پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت روستایی، وضعیت ارتباطی در مدارس و مراکز بهداشت روستاها، وضعیت ارتباطی جاده های روستاها، شناسایی محل دقیق استقرار دکل‌های مخابراتی، وضعیت رومینگ مرزی و رومینگ بین اپراتوری، وضعیت دفاتر ICT روستایی، وضعیت ارتباطی نقاط گردشگری و دیگر شاخص‌های حوزهICT  مورد بررسی قرار گرفت

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتباطات استان بوشهر بیان کرد: یکی از شاخص‌های پیشرفت هر کشور بحث اقتصاد دیجیتال است که باعث می‌شود رتبه‌بندی کشورها را نشان دهد که در کشور ما وزارت ارتباطات برنامه‌های مهمی در این زمینه دارد.

مدیرکل فناوری اطلاعات استان بوشهر افزود: طرح ایران نوآفرین و ایران کارفا از طرح‌های مهم است که با اجرای این طرح از شرکت‌ها و کسب و کارهای نوپا حمایت می شود. وی ادامه داد: زیست‌بوم فناوری به کمک دانشگاه‌های استان و اداره‌ کل فناوری اطلاعات آمده تا فارغ‌التحصیلان بتوانند در قالب کسب و کارهای نوپا به فعالیت بپردازند. وی از توانمندسازی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم نام برد و افزود: ایجاد شتاب‌دهنده در استان بوشهر به جد دنبال می‌شود و فضای کار اشتراکی در دانشگاه‌ها را در دستور کار این اداره کل داریم.

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۶۶۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید