پرش به محتوای اصلی

اخبار

انعقاد تفاهم‌نامه مهارت افزایی و کارآفرینی با دانشگاه فنی حرفه ای استان بوشهر

انعقاد تفاهم‌نامه مهارت افزایی و کارآفرینی با  دانشگاه فنی حرفه ای استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: امروزه اشتغال بدون فضای مجازی موفق نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، تفاهم نامه ایجاد،گسترش، همفکری و همکاری های آموزشی، پژوهشی و فناوری در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای در ایجاد مهارت افزایی و کارآفرینی بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه فنی و حرفه ای به امضاء رسید.

علی سملیان بیان کرد: رشد و توسعه فناوری‌ها و دنیای مجازی با همه تهدیدات، مخاطرات، معایب و چالش‌هایی که برای جامعه به همراه دارد، حاوی فرصت‌ها و نکات مثبت و سازنده بسیاری نیز است. یکی از نمونه‌های بارز این فرصت‌ها، به ظرفیت اشتغالزایی این حوزه بازمی‌گردد که به تازگی در جامعه ایران نیز موردتوجه قرار گرفته است.

سملیان با اشاره به معضل بیکاری به عنوان یکی از جدی‌ترین تهدیدات فعلی کشور در عرصه اقتصادی و اجتماعی اظهار کرد: در چنین فضا و شرایطی باید با شناخت دقیقی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بالقوه، ضریب استفاده از بسترهای اشتغالزایی را بیش از پیش تقویت کرد. وی افزود: به طور اساسی کار آفرینی ابتدا مستلزم نگاهی هوشمندانه و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها است.

وی ادامه داد: ارتباطات و فناوری اطلاعات توانسته است بستر توسعه بسیاری از فعالیت‌ها و مشاغل خرد و کوچک باشد. به گفته وی ارتباطات و فناوری اطلاعات بستری است که توانسته به بهترین شیوه تمام محصولات و خدمات بازار مشاغل را به بازار معرفی می‌کند.

مدیر کل ارتباطات استان با اشاره به اهمیت حمایت از ایده پردازان و رویدادهای کارآفرینی از راه اندازی باشگاه کارآفرینان جهت عملی شدن این مهم خبر داد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۴۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید