پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با نماینده ولی فقیه و امام جمعه

دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با نماینده ولی فقیه و امام جمعه
مهندس سملیان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با حضرت آیت ا... صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر دیدار و گفتگو کرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان در این دیدار ضمن تشکر از رهنمودهای نماینده ولی فقیه نسبت به موضوع مهم فضای مجازی و نگاه مثبت ایشان به این امر، در ارتباط با اقدامات به عمل آمده توسط وزارت ارتباطات در حوزه شبکه ملی اطلاعات، فضای مجازی و همچنین حمایتهای صورت پذیرفته مطالبی بیان کرد. مدیرکل ict استان با اشاره به اتفاقات اخیر از جمله حذف صفحات مرتبط با سپاه پاسداران در اینستاگرام و حذف برخی نرم افزارهای ایرانی از گوشی مخطبین در سیستم عامل اندروید، بیان کرد: همه این موارد بر اهمیت استفاده و تکمیل شبکه ملی اطلاعات توسط تمامی ذینفعان دلالت می کند. ایشان در خصوص سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی کشور در این سند به طور مشخص و شفاف وظایف هر دستگاه اجرایی جهت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را بیان نموده و بر این اساس شبکه ملی اطلاعات به 3 لایه مختلف، زیرساخت، خدمات و محتوا تقسیم گردیده است.
مهندس سملیان به تشریح وظیفه وزارت متبوع در این سند پرداخت و بیان کرد: وزارت ارتباطات تنها وظیفه ایجاد زیرساخت شبکه را به عهده دارد و تا کنون موفق به اجرای 80 درصد آن نیز شده و مطابق برنامه، تا پایان سال 98 این شبکه تکمیل می¬گردد. وی در ادامه تصریح کرد: در دو بخش دیگر علیرغم اینکه وظیفه وزارت ارتباطات نمی باشد، اقدامات حمایتی نیز در دستور کار قرار گرفته به عنوان مثال در لایه خدمات، این اداره کل در رونق کسب و کارهای بومی از طریق تاسیس شتابدهنده و جذب سرمایه برای استارت آپهای استانی نقش مهمی ایفا نموده است .
همچنین در لایه محتوا در قالب تسهیلات از کسب و کارهای حوزه تولید محتوا نیز حمایت نموده است. لیکن جهت اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات مطابق سند شورای عالی فضای مجازی لازم است متولیان هر بخش خصوصا بخش محتوا اقدامات لازم را هرچه سریعتر عملیاتی نمایند. در ادامه، حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خصوص شهر الکترونیک بیاناتی ایراد و تاکید داشتند عرصه فناوری اطلاعات در جهان، عرصه استراتژیک است و صرفا عرصه تولید علم و فروش محصول نیست. ایشان ادامه دادند جهان آینده، جهان  IT است و هرکس بتواند آن را مدیریت کند می تواند موفق باشد. ایشان در پایان،  خواستار شبکه قوی نظارتی، ارتباطی و اطلاعاتی در عرصه علم و فناوری شد و اضافه کرد: ایجاد شهرک الکترونیک و دولت الکترونیک باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۳۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید