پرش به محتوای اصلی

اخبار

طراحی خطوط پشتیبان مسیرهای فیبر نوری استان بوشهر انجام شد

طراحی خطوط پشتیبان مسیرهای فیبر نوری استان بوشهر انجام شد
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: مسیر های پشتیبان ارتباطی فیبر نوری بیشترین کارائی خود را زمان بحران نشان داده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر،علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با بیان اینکه هم اکنون در مسیر های اصلی و خروجی فیبر نوری در استان بوشهر لینک های پشتیبان وجود دارد گفت: وجود این مسیر های پشتیبان در بارندگی ها و سیلاب های اخیر با عث شد در استان بوشهر قطعی ارتباطی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: رشد و توسعه اینترنت در شهرها، رشدی همزمان با مفهوم «شهر هوشمند» دارد. بلوغ هر شهر هوشمندی به ایجاد و گسترش زیرساخت‏‌های اینترنتی آن شهر وابسته است. با داشتن زیر ساختی مطمئن و به‌روز تمامی شهروندان، سازمان‌ها و کسب‌وکارها از ارتباطی سریع و یکسان بهره‌مند می‌شوند و در آینده شهر هوشمند قطعی ارتباط می تواند به فاجعه منجر شود.از این رو نیاز به زیر ساخت امن با حداقل قطعی ها بشدت در عصر امروز احساس می شود.

سملیان اظهار کرد: بنابر الزام معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  طراحی مسیر پشتیبان در استانها با توجه به حوادث سیل در پلدختر و قطعی ارتباط آن شهر، لازم است تا ضمن بررسی نقاط آسیب پذیر استان ها طراحی و اجرای مسیر های پشتیبان به سرعت اجرا شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به این موضوع که ما فناوری‏‌ها و دانشی را در اختیار داریم که بواسطه آن می‌توانیم به بهترین نحو طراحی و راه‌‏اندازی مسیر های پشتیبان را با حداقل هزینه و در کمترین زمان اجرایی کنیم گفت:تیم های طراحی در گروه های جداگانه بر روی طرح های پشتیبان فیبر نوری استان کار کرده اند و بهترین و اقتصادی ترین طرح هم اکنون در دست بررسی نهایی است.ری است.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷
تعداد بازدید : ۳۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید