پرش به محتوای اصلی

اخبار

روستاهای گردشگری استان بوشهر هدف توسعه اپراتور های همراه قرار گرفتند

روستاهای گردشگری استان بوشهر هدف توسعه اپراتور های همراه قرار گرفتند
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت:با توجه به اجرای طرح توسعه زیرساخت‌های گردشگری و اجرای طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در ۲۴ روستا و ۲ منطقه عشایری با محوریت روستا و ساحل تا سال 2022 میلادی، به شدت در حال توسعه ارتباطات در روستاها هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، مدیر کل ارتباطات این استان با بیان اینکه  اجرای عملیاتی فاز 1 ایجاد پوشش همراه در روستاهای استان طبق برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شروع شده است گفت: 4 سایت جهت اجرا در روستاهای گردشگری و فاقد پوشش همراه، از محل طرح خدمات اجباری روستایی در نظر گرفته شده است.

سملیان اظهار کرد:با اجرای سایت در این 4 روستا مجموعا 8 روستا و جاده تنگ ارم که یکی از جاده های پرتردد و منتهی به مناطق گردشگری و توریستی استان می شود را تحت پوشش همراه قرار می دهد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت:اپراتور ایرانسل، مجری این طرح، با مشکلات فراوانی اهم از جاده دسترسی و تامین برق برای راه اندازی سایت ها روبرو بوده که با پیگیری و هماهنگی این اداره کل با فرمانداری ها و بخشداری ها انجام کلیه پیش نیاز های اجرای سایت ها تسهیل شده و پیمانکار می تواند عملیات اجرایی خود را به سرعت پیش ببرد.

وی ادامه داد:با توجه به اینکه برق رسانی به نقاط تایید شده در  روستاهای مورد نظر جهت احداث سایت با توجه به صعب العبور بودن محل مورد نظر،زمانبر می باشد اپراتورها می توانند تا زمان آماده شدن مسیرها از سیستم برق رسانی دیزل ژنراتور جهت راه اندازی سایت ها استفاده کنند. 

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۴۶۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید