پرش به محتوای اصلی

اخبار

پهنای باند ورودی استان بوشهر به 230 گیگ افزایش یافت

پهنای باند ورودی استان بوشهر به 230 گیگ افزایش یافت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر در جمع مدیران زیر مجموعه های ارتباطات استان با تقدیر از عملکرد سال گذشته، تدوین برنامه هدفمند توسعه محور را ضرورت عملیاتی نمودن رونق و تولید ملی در حوزه ارتباطات دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با بیان اینکه پهنای باند ورودی استان افزایش قابل توجی داشته است گفت: هیچ گونه محدودیتی در واگذاری پهنای باند مورد نیاز اپراتورها دربرنامه توسعه سال پیش رو نداریم.

سملیان با اشاره به رتبه دوم استان بوشهر در مقصد گردشگری کشور در نوروز 98، تعامل مجموعه همکاران در حوزه ارتباطات و برنامه ریزی پایان سال 97 را عامل رضایتمندی مهمانان نوروزی این استان دانست.

سملیان یکی از نگرانی های ارتباطات استان در سال های گذشته را خطوط پشتیبان لینک های ارتباطی جهت جلوگیری از قطعی در عسلویه عنوان کرد و گفت: هم اکنون پهنای باند ارتباطی عسلویه از چند مسیر جداگانه تامین می شود و هیچ گونه مشکلی جهت فراهمسازی پهنای باند در زمان از کار افتان یکی از مسیر های ارتباطی وجود ندارد و اپراتورها می بایست نسبت به استفاده از این ظرفیت در راستای پیشرفت ارتباطات استان تلاش کنند. وی ادامه داد: یکی از دغدغه های استان توسعه ارتباطات در منطقه گردشگری پشت کوه دشتستان است که شرکت مخابرات استان در حال توسعه بستر فیبر از مسیر صعب العبور شهر اهرم به کلمه جهت انتقال پهنای باند به این منطقه می باشد و این اتفاق می تواند باعث افزایش پهنای باند جهت ارائه خدمات اینترنتی نسل سوم و چهارم تلفن همراه در منطقه باشد.

وی افزود:امروزه افزایش نیاز به شبکه های مخابراتی و پهنای باند در نقاط متعددی نسبت به گذشته احساس می شود و جهت فائق آمدن بر این مشکل در 3 شهر استان مراکز توزیع پهنای باند در نظر گرفته شده است که در نیمه اول سال جاری عملیات اجرائی آنها آغاز می گردد.

نماینده ارتباطات استان از وجود 11 سایت ایرانسل در برنامه سال جاری این شرکت ارتباطی خبر داد و گفت:طراحی سایت ها به گونه ای انجام شده است که قسمت عمده مشکلات حوزه تلفن همراه در نقاط پرجمعیت شهری ،روستایی و حساس جاده ای را مرتفع نماید.

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر در رابطه با فعالیت های پست بانک در استان اظهار نمود: پست بانک استان بوشهر با توجه به شاخص های ارزیابی بانک ها رتبه دوم کشور را در جذب منابع کسب نموده است. ایشان ادامه داد:پست بانک بعنوان بانک عامل در ارائه تسهیلات اشتغال زائی روستایی عملکرد بسیار مناسبی از خود در استان نشان داده است و در حوزه عملکرد روستایی موفق به دریافت تقدیرنامه از استاندار شده است.

علی سملیان در رابطه با بهبود رتبه عملکرد پست استان در کشور گفت:اداره کل پست استان بوشهر با افزایش 35 درصد درآمد در این بخش رتبه 4 کشور و در بخش ترافیک رتبه 8 کشوری را کسب نموده که نسبت به 6 ماهه اول سال گذشته 15 پله سعود داشته است.وی یکی از اهداف پست استان در سال جاری، فعال نمودن دفاتر غیر فعال و متمرکز نمودن آنها بر روی پست لجستیک جهت ترابری و توزیع محصولات و تولیدات بومی مانند خرما  بیان کرد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۳۷۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید