پرش به محتوای اصلی

اخبار

چتر اینترنت رایگان در پارک های شهر بوشهر گشوده شد

چتر اینترنت رایگان در پارک های شهر بوشهر گشوده شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از افتتاح چتر وای فای اینترنت در پارک ها و مکان های پرتردد شهر بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر،علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: جهت رفاه زندگی شهروندان که در بستر کالبدی شهر زندگی و تردد می ‌کنند، ضمن کاهش هزینه های زندگی شهروندی‌،می بایست سرعت زندگی آنان را  افزایش دهیم .وی افزود:در همین راستا در کلیه پارک های سطح شهر بوشهر چتر وای فای گسترده شده است.

وی ادامه داد:این‌ کار نیاز به بستر‌ سازی فناوری و ارتباطات دارد‌ و از این رو فضاهای عمومی و پر تردد و کلیه پارک های موجود در ساحل و سطح شهر شامل حال حمایت چتر عمومی خدمات رسانی فناوری اطلاعات می شوند.

مدیر کل ارتباطات استان اظهار کرد:‌خدمات‌ چتر عمومی اینترنت می‌تواند جایگزین حمل و نقل و تردد فیزیکی شهروندان شده و از بسیاری از رفتارهای نابهنجار اجتماعی که در پی این ترددها رخ می دهد‌ جلوگیری کرده و  در یک بستر هوشمندانه شهروندان با هم تبادلات سازنده داشته باشند. بر این مبنا فضاهای پر تردد شهری از جمله پارک ‌ها در دستور کار قرار گرفت و این امر در بافت مرکزی شهر نیز توسعه می یابد.

سملیان افزود:با ایجاد این بستر برای بسیاری از شهروندان و گردشگران که در ‌بافت مرکزی  تردد می کنند ضمن ارایه بسیاری از خدمات شهری امکان استفاده رایگان از فناوری و اینترنت فراهم می ‌شود.

سملیان تاکید کرد:حجم 3۰۰ مگابایت اینترنت برای هر دستگاه موبایل و تبلت برای شهروندان پیش بینی شده است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۳۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید