پرش به محتوای اصلی

اخبار

پیشرفت دستاوردهای ارتباطی استان بوشهر

پیشرفت دستاوردهای ارتباطی استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر گفت:در حوزه توسعه پوشش همراه حتی در روستاهای فاقد پوشش این سرویس، شاهد پیشرفت چشمگیری بوده ایم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر،علی سملیان مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان با اشاره به شروع عملیات اجرایی بیش از 300 کیلومتر پروژه ملی فیبر نوری در استان گفت: این زیرساخت کمک شایانی به اپراتورها در پیشرفت توسعه پوشش همراه جاده ای و روستایی می کند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر در رابطه با وضعیت پیشرفت پوشش همراه در استان گفت: پس از سفر مردادماه وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعت به استان تا کنون 27 سایت به شبکه همراه اضافه شده است.وی افزود:با اجرای پروژه تبدیل سایت های WLLو GSM روستایی به سایت همراه اول، 101 روستا از پوشش همراه برخوردار شده اند که این پروژه ها تاثیر بسزایی در توسعه وسعت پوشش همراه در استان دارند.
سملیان در خصوص ایجاد پوشش همراه در جاده های فاقد پوشش استان گفت:طراحی مورد نیاز به منظور ایجاد حداکثر پوشش در مسیر ها توسط اپراتور ها انجام شده و در حال حاضر در حال ایجاد زیرساخت ارتباطی و برق آنها هستیم.
وی ادامه داد: توسعه تلفن ثابت در روستاها از طریق پروژه اینترنت خدمات اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر بستر اینترنت در حال اجرا است و تا کنون در بیش از 115 روستای استان قابل بهره برداری می باشد.
سملیان پروژه واگذاری اینرنت نسل چهارم به روستاها از محل طرح خدمات اجباری روستایی را یکی دیگر از پروژه های مهم دولت تدبیر و امید دانست و بیان کرد: این پروژه در بیش از 500 روستای استان در حال اجرا است و در حال حاضر 300 روستای استان امکان استفاده از این سرویس را دارند.

 

بوشهر

۲۲ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۳۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید