پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات بوشهر: 95 درصد از روستاهای استان بوشهر دارای سرویس اینترنت پرسرعت هستند

مدیرکل ارتباطات بوشهر: 95 درصد از روستاهای استان بوشهر دارای سرویس اینترنت پرسرعت هستند
مدیرکل ارتباطات بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 95 درصد از روستاهای بالای بیست خانوار استان بوشهر دارای سرویس اینترنت پرسرعت هستند گفت:گسترش و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اعم از پوشش اینترنت و تلفن همراه در مناطق روستایی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با بیان اینکه هم اکنون 385 روستا از تعداد 405 روستای بالای بیست خانوار استان دارای سرویس اینترنت پرسرعت نسل سوم یا چهارم و یا Adsl هستند اظهار داشت: روستای طلحه از توابع شهرستان دشتستان نیز تحت پوشش نسل چهارم تلفن همراه توسط اپراتور دوم قرار گرفت.

سملیان ضمن ارائه گزارشی از آخرین روند اجرای پروژه های طرح خدمات اجباری روستایی (USO) در استان گفت: با تلاش هایی که در جهت بررسی آخرین وضعیت پوشش ارتباطی روستاهای استان و شناسایی روستاهای فاقد پوشش در استان صورت گرفت، 216 سایت شهری و روستایی طی سال جاری در استان بوشهر به نسل سوم و چهارم سرویس اینترنت همراه مجهز شده است و همچنین 7 سایت جدید از محل طرح خدمات اجباری روستایی احداث شد. 

نماینده وزارت ارتباطات در بوشهر از ارتقاء 134 سایت ارتباطی شهری و 92 سایت ارتباطی در روستاهای استان طی سال جاری خبر داد و گفت: ارائه سرویس اینترنت پرسرعت در روستاها منجر به ایجاد اشتغال زایی، توسعه کارآفرینی، درآمدزایی و کاهش مهاجرت از روستا به شهر شده است.

در پایان وی افزود: وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای برقراری پوشش ارتباطی و سهولت دسترسی مردم روستاها به اینترنت است که با همین هدف، توسعه و پایداری شبکه‌های ارتباطی در روستاهای استان در دستور کار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر قرار دارد.

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۱۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید