پرش به محتوای اصلی

اخبار

اجرای طرح اتصال مدارس استان بوشهر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت

اجرای طرح اتصال مدارس استان بوشهر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: طرح اتصال مدارس استان بوشهر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت با موفقیت در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیرکل ارتباطات این استان گفت: طرح اتصال مدارس استان بوشهر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت بر اساس تفاهمنامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای برنامه ششم توسعه با هدف بکارگیری گسترده فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرآیندهای آموزشی از مجرای هوشمندسازی است.

وی اظهار کرد: تیمی با هدف بهره‌مندی تمام مدارس مناطق شهری و روستایی از مزایای شبکه ملی اطلاعات تشکیل شده است که با بررسی و اولویت‌بندی مدارس طبق فاکتورهای مکان، مقطع تحصیلی مدارس و تعداد دانش‌آموز در هر مدرسه در حال عملیاتی کردن اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اینکه مناطق تحت پوشش شهرهای زیر بیست هزار نفر و روستاهای بالای 20 خانوار می باشد، اظهار کرد:  کلیه هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری این طرح برای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت رایگان است.

سملیان اولین و اساسی ترین گام در اجرای پروژه اتصال مدارس به اینترنت و  بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات را ارائه آمار دقیق مدارس متصل به اینترنت دانست و با بیان مزایای این طرح گفت: اتصال مدارس به اینترنت باعث تسریع در فعالیت‌ها شده و امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی و کمک آموزشی را برای دانش‌آموزان فراهم می نماید.

وی در گزارشی از آخرین وضعیت طرح اتصال مدارس استان به شبکه ملی اینترنت اعلام نمود: سهمیه استان در گام اول اجرای طرح 290 مدرسه بوده که با همکاری و پیگیری های ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش و مخابرات استان بوشهر تعداد 312 مدرسه مستقل و 15 مدرسه نوبت دوم جمعاً 327 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت رایگان وصل گردیدند که به مدارس مستقل اینترنت با پهنای باند 2 مگابیت در ثانیه و 30 گیگابایت حجم ماهیانه و مدارس 2 نوبته پهنای باند 2 مگابیت در ثانیه و حجم 50 گیگابایت ماهیانه تعلق گرفته است.

نماینده ارتباطات استان بوشهر تصریح کرد: در گام دوم طرح پوشش صد در صدی مدارس مشمول این طرح، مدنظر بوده که فعالیت های اجرایی آن آغاز شده است و مدارسی که به هر دلیل فاقد خط تلفن نیز هستند در این طرح خط تلفن و مودم بصورت رایگان دریافت می نمایند.

علی سملیان مدیرکل ارتباطات استان بوشهر ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح اتصال اینترنت پرسرعت مدارس استان گفت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی کامل برای پایداری ارتباط و پیگیری روند اجرای هرچه بهتر این پروژه را دارد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۵۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید