پرش به محتوای اصلی

اخبار

فاز دوم نصب سرورهای هانی نت در استان بوشهر و بهره برداری از فیبر نوری جزیره خارک

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن اعلام خبر اجرای فاز دوم نصب سرورهای هانی پات در استان بوشهر ، ویژگی های این سیستم ها را برشمردند . همچنین ایشان در ادامه در خصوص راه اندازی فیبر نوری جزیره خارک که با پیگیری این اداره صورت گرفت توضیحاتی ایراد داشتند .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن اعلام خبر راه اندازی فاز دوم نصب سرورهای هانی پات با همکاری سازمان فناوری ایران اظهار داشتند در این مرحله نیز تعدادی از ادارات استان به این سرور مجهز گردیدند.

"هانی پات" یک سیستم شبیه سازی شده قابل نفوذ است که از آن در شبکه های رایانه ای برای جذب افراد نفوذگر و ثبت روش نفوذ آنها و یا جمع آوری بدافزارهایی که به وسیله رایانه های آلوده دیگر ارسال می شوند استفاده می شود که از کنار هم قرار گرفتن هانی پات ها برروی زیرشبکه های مختلف، "هانی نت" به وجود می آید.

مهندس سملیان افزود: این محصول با طعمه گذاری جهت ورود هکرها و با شناسایی IP آدرسهای مخرب ، در راستای آگاهی دادن و گزارش دهی به مدیران شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

شایان ذکر است که روزانه در سراسر جهان شبکه های بسیاری مورد تاخت و تاز و حملات ویروس های رایانه ای قرار می گیرند و براین اساس طعمه گذاری برای شناسایی نرم افزارهای مخرب و انواع بدافزار امری ضروری است که میزان آسیب های وارده به شبکه های ارتباطی داخلی را کاهش می دهد.

با توجه به حساس بودن این استان و با عنایت به حضور نیروگاه اتمی ، پارس شمالی و جنوبی ، شرکت های نفت و گاز و اداره بنادر و کشتیرانی ، حملات هکرها و ویروسها می تواند بسیار خطرآفرین باشد لذا این اداره کل تلاش می کند تا ادارات استان را به این دستگاه مجهز نماید.

از دیگر پیگیری های مهم این اداره کل می توان به بهره برداری از فیبر نوری خارگ به عنوان جزیره ای با نماد تلاش ایرانی اشاره کرد که در حال حاضر سیستم های موبایل و شهری بر روی این مسیر برقرار گردیده که در مجموع با رضایتمندی مردم همراه شده است .

۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸
تعداد بازدید : ۵۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید