پرش به محتوای اصلی

اخبار

گام موثر اپراتورها در توسعه پوشش تکنولوژی های همراه در استان بوشهر

گام موثر اپراتورها در توسعه پوشش تکنولوژی های همراه در استان بوشهر
علی سملیان مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در اکثر روستاهای استان بوشهر تکنولوژی های نسل سوم و چهارم همراه راه اندازی شده است که کمک بزرگی به حمایت از تولید ملی می نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان در نشستی با فرمانداران شهرستان های کنگان و دیر با بیان اینکه در سال گذشته اپراتورها در حوزه ارتباطات این شهرستان ها گام های موثرتری برداشته اند گفت: قول های داده شده در نشست های قبلی و همچنین مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان عملی شده و یا در حال عملی شدن است.

سملیان ادامه داد: اعتماد مردم به حوزه ارتباطات در حال جلب شدن است و کلیه زیرمجموعه های ارتباطی می بایست برای رفع خلاء موجود یک حرکت جهادی ازخود نشان دهند.

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر ادامه داد: در سال گذشته بیش از 450 تکنولوژی نسل سوم و چهارم در زمانبندی مقرر در استان دایر شده است که جزء استان های پیشرو در کشور بوده ایم و حدود 20 تکنولوژِی در شهرستان های دیر و کنگان بوده است.ایشان با بیان اینکه 960 هزار کاربر اینترنت فعال در استان بوشهر و جود دارد و این استان دارای رتبه کشوری در خرید اینترنتی روستایی می باشد گفت: این مقدار توسعه در زمینه سرویس اینترنت تلفن همراه گام بزرگی در فروش محصولات روستایی است.

سملیان با اشاره به این موضوع که در این دو شهرستان تا کنون بیش از 5000 متر فیبر نوری اجرا شده است و در مرحله بعد پروژه FTTH (واگذاری فیبر نوری به درب منازل) انجام می شود اضافه نمود: این بستر علاوه بر اینکه مشکل اینترنت متقاضیان را حل می کند دارای قابلیت استفاده از تلفن ثابت می باشد و در آینده نزدیک هیچ مشترک در حال انتظاری برای دریافت خدمت تلفن ثابت نخواهیم داشت.

سملیان اظهار کرد: پروژه فیبر نوری مخابرات  یکی از زیرساخت های ضروری جهت پیاده سازی دوربین های پایش شهری توسط شهر داری هاست و مخابرات آمادگی هرگونه همکاری جهت تسریع در روند این پروژه با شهر داری ها را دارد.

وی در ادامه بیان نمود: در کلیه مراکز زیرساختی شهرستان ها پهنای باند افزایش قابل توجی داشته است و امکاناتی فراتر از نیاز استان داریم.وی ادامه داد: در شهرستان کنگان که یکی از شاه راه های مهم تامین پهنای باند استان است 4 راه ارتباطی پهنای باند با استفاده از 8 کابل قرار داده شده است.

 

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۳۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید