پرش به محتوای اصلی

اخبار

ایجاد پوشش همراه در روستاهای هدف گردشگری استان بوشهر

ایجاد پوشش همراه در روستاهای  هدف گردشگری استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت:در راستای رشد صنعت توریسم در روستاهای استان بوشهر، توسعه زیرساخت ارتباطی در روستاها یکی از اولویت های این اداره کل است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر،سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان از شروع به کار 4 سایت تلفن همراه با قابلیت پوشش 7 روستای هدف گردشگری استان سخن گفت.

سملیان ادامه داد: ایجاد پوشش در این روستا ها از محل طرح خدمات اجباری روستایی طبق دستور وزیر ارتباطات و فناور ی اطلاعات بوده و یک طرح ملی است.این طرح در حال حاضر در روستاهای گردشگری شهرستان های دشتی و دشتستان اجرا شده است.

وی در ادامه گفت:با توجه به اجرای طرح توسعه زیرساخت‌های گردشگری و اجرای طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در ۲۴ روستا و ۲ منطقه عشایری با محوریت روستا و ساحل تا سال 2022 میلادی، به شدت در حال توسعه ارتباطات در روستاها هستیم.

ایشان اضافه کرد: در هر روستا ۱۰ تا ۱۵ اقامتگاه بومگردی ایجاد می‌شود و گردشگران زیادی از سراسر کشور به این مناطق می آیند توسعه زیرساخت های ارتباطی در اولویت این برنامه قرار دارد.

مدیر کل ارتباطات استات بوشهر افزود:  استفاده از زیر ساخت های ارتباطی  علاوه بر رونق اقتصادی و افزایش درآمد روستائیان، زمینه جلوگیری از مهاجرت روستاییان به دیگر مناطق را فراهم می کند.

 

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۲۲
تعداد بازدید : ۴۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید