پرش به محتوای اصلی

اخبار

دفتر شتاب دهنده دیموند در بوشهر افتتاح شد

دفتر شتاب دهنده دیموند در بوشهر افتتاح شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در اجرای تفاهم نامه امضا شده سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رونق کسب وکارهای نوپا در این استان، دفتر شتاب دهنده دیموند در بوشهر افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: با اجرای تفاهم نامه رونق کسب وکارهای نوپا در این استان زیست بوم فناوری برای رونق کسب و کارهای نوپا در استان بوشهر فراهم می شود. 
وی بیان کرد: تاکنون در استان بوشهر تیم شتاب دهنده، آموزش، مربیگری و سرمایه گذاری که محصولات و ایده های نوپای جوانان استان را خریداری کند وجود نداشت که با افتتاح دفتر شتاب دهنده دیموند این زمینه فراهم شده است. 
سملیان اضافه کرد: مطابق این تفاهم نامه، شتاب دهنده دیموند متعهد شد تا به کسب و کارهای نوپای استان بوشهر خدمات مربیگری، آموزش، مشاوره حقوقی و مالی ارائه دهد. 
وی اظهار داشت: براین اساس شتاب دهنده دیموند برای شناسایی استارتاپ های دارای شرایط و صاحب ایده اقدام کرد و همزمان با افتتاح دفتر استانی و برگزاری اولین رویداد Startup Review این شتاب دهنده در بوشهر استارتاپ های برگزیده معرفی شدند. 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان کرد: در این رویداد، ایده های مربوط به 13 تیم مستقر در پارک علم و فناوری در حوزه آی تی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت پنج تیم مورد حمایت مالی، علمی و آموزشی شتاب دهنده قرار می گیرند و پارک علمی و فناوری استان بوشهر زیر ساخت ها، ملزومات و فضای کاری را در اختیار این کسب و کارها قرار می دهد. 
سملیان بیان کرد: رویدادهای کارآفرینی با همکاری شتاب دهنده تا یکسال آینده برنامه ریزی شده و مطابق زمانبندی برای جذب و حمایت تعداد بیشتری از تیم های نوپا ادامه پیدا می کند. 
وی تاکید کرد: با اجرای این تفاهمامه زمینه هدایت کسب و کارهای نوپا به حرکت در مسیر درست فراهم می شود. 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: اول آذرماه امسال نیز ثبت نام شرکت های فناور در شرکت 'کارن کراد' در استان بوشهر کلید می خورد و با ورود ایده های جوانان بوشهری به این سامانه زمینه سرمایه گذاری برای آنها فراهم می شود. 
در سفر مرداد ماه سال جاری وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به استان بوشهر تفاهم نامه همکاری سه جانبه ای میان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، شتاب دهنده دیموند و پارک علم و فناوری بوشهر به امضا رسید. 
۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۰۵
تعداد بازدید : ۵۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید