پرش به محتوای اصلی

اخبار

اختصاص 23 میلیارد ریال به اشتغال پایدار روستایی در استان بوشهر

اختصاص 23 میلیارد ریال به اشتغال پایدار روستایی در استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر: زیست بوم کارآفرینی استان با وجود اقدامات انجام شده به بهترين حالت خود در چند سال اخیر رسیده است و انتظار می­رود کسب و کارهای استانی با استفاده حداکثری از این ظرفیتها به رشد و بالندگی برسند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  بوشهر، علی سملیان، مدیرکل ارتباطات وفناری اطلاعات(ICT)، در خصوص اقدامات حوزه اشتغال گفت : با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و با همکاری مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، اقدامات مناسبی در حوزه اعطای تسهیلات انجام شده است.

سملیان با اشاره به  این موضوع که از شهریور ماه سال گذشته تا کنون، بیش از 34 طرح اشتغالزایی در حوزه ICT توسط این اداره کل مورد بررسی قرار گرفته است و تعداد 21 طرح آن پس از تایید به کارگروه فنی استان و یا شهرستان ارسال شده است. گفت: با توجه به آئین نامه اجرایی طرح اشتغال پایدار، کارگروه فنی پس از بررسی دوباره، امکان تایید و یا عدم تایید طرح­ها را به عهده دارد که بر این اساس تعداد 10 طرح با اشتغالزایی بیش از 43 نفر، مشمول تصویب نهایی شده است و به بانک ها جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

مدیر کل ICT استان بوشهر، مبلغ طرح­های تصویب شده را بیش از 23 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: طرح­های بیشتری در دست بررسی است که  با شروع دور دوم طرح اشتغال پایدار و تزریق منابع مالی به بانک­ها، به کارگروه مربوطه ارسال می شود و شاهد حمایت از کسب و کارهای نوپا در استان هستیم.

سملیان به اقدامات حمایتی دیگر از جمله ایجاد کارگروه استانی وجوه اداره شده، انعقاد قرارداد با شتابدهنده کشوری دیموند ، انعقاد قرارداد با شرکت بخش خصوصی جهت معرفی طرح های استانی به بیش از 140 سرمایه گذاراشاره کرد وگفت: زیست بوم کارآفرینی استان با وجود اقدامات انجام شده به بهترین حالت خود در چند سال اخیر رسیده است و انتظار می­رود کسب و کارهای استانی با استفاده حداکثری از این ظرفیتها به رشد و بالندگی برسند.

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۳۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید