پرش به محتوای اصلی

اخبار

برقراری اتصال فیبرنوری جزیره خارگ و بهره مندی مردم و شرکتهای نفتی از افزایش کیفیت ارتباطات

برقراری اتصال فیبرنوری جزیره خارگ و بهره مندی مردم و شرکتهای نفتی از افزایش کیفیت ارتباطات
با هماهنگی های به عمل آمده از سوی اداره کل ارتباطات استان و با تلاش متخصصان بومی، ارتباط از طریق فیبر نوری برای جزیره خارک برقرار شد.
مهندس علی سملیان ، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر در گفت و گو با واحد خبر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پس از برقراری این ارتباط، پهنای باند در دسترس مردم و شرکت های فعال در جزیره خارک افزایش می یابد.
وی افزود: پیش از این ارتباطات مردم جزیره از طریق رادیویی تامین می شد که به دلیل موقعیت جغرافیایی آن ارسال سیگنال در برخی مقاطع زمانی با مشکل مواجه بود.
وی خاطر نشان کرد: با برقراری ارتباط فیبر نوری در این جزیره، کاربران در بخش های مختلف از ارتباطی با کیفیت مناسب و به صورت دائمی برخوردار می شوند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر تصریح کرد: سال 85 نیز تلاش هایی به منظور برقراری ارتباط به صورت فیبر نوری برای جزیره خارک صورت گرفته بود که به دلیل مشکلات متعدد ، این موضوع عملیاتی نشد.
وی ادامه داد: پس از راه اندازی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مهرماه سال جاری ، استاندار بوشهر از این اداره کل به عنوان نماینده حاکمیت در بخش Ict خواست تا پیش از پایان سال جاری، ارتباط فیبر نوری این جزیره برقرار شود.
علی سملیان با اشاره بر تلاش های صورت گرفته در این خصوص گفت: اداره کل ارتباطات در راستای وظایف محوله از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشست های متعددی را میان مسوولان ذی ربط در حوزه زیرساخت و شرکت نفت فلات قاره برقرار کرد.
وی تاکید کرد:در این راستا و به دنبال تعامل به دست آمده ، اتصال فیبر نوری جزیره خارک در بهمن ماه سال جاری و به دست متخصصان بومی منطقه برقرار و هم اکنون آماده بهره برداری است.
مدیرکل ارتباطات استان بوشهر، با بیان این مطلب که بیش از این ارایه خدمات در این حوزه در جزیره خارک از سوی شرکت های خارجی تامین می شد، گفت: پس از اعمال تحریم ها، شرکت های خارجی دیگر پاسخگوی تعهدات خود در خصوص برطرف کردن خرابی های ایجاد شده نبودند و در همین راستا، متخصصان داخلی کشورمان این تحریم ها را به فرصتی بزرگ تبدیل کردند و با همتی مضاعف ، اتصال فیبر نوری جزیره خارک را عملیاتی کردند.
وی افزود: جزیره خارک به دلیل شرکت های فناوری فعال در حوزه فراورده های نفتی که تماما به دست متخصصان داخلی و بومی مدیریت می شود، یک نماد تولید ملی در کشور است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۳۲۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید