پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار با کارشناسان حوزه IT

دیدار با  کارشناسان حوزه IT
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی مدعوین درمورد دستاوردهای فناوری اطلاعات در استان صحبت نمودند و از اعضا جلسه در خواست کردند تا طرح های عملی خود را جهت پیاده سازی در استان به جهت پیشرفت و به روز بودن و آسایش هرچه بیشتر مردم استان ارائه دهند و همچنین راهکارهای خود را به جهت رفع مشکلات و عقب ماندگی های استان بیان دارند و در مورد کلاسها و کارگاه های آموزشی مورد نیاز در سطح استان مواردی را که به نظرشان کاربردی و باعث پیشرفت هرچه سریعتر در استان می گردد ، مطرح نمایند.

در شروع جلسه جناب آقای مهندس سملیان ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی مدعوین درمورد دستاوردهای فناوری اطلاعات در استان صحبت نمودند و از اعضا جلسه در خواست کردند تا طرح های عملی خود را جهت پیاده سازی در استان به جهت پیشرفت و به روز بودن و آسایش هرچه بیشتر مردم استان ارائه دهند و همچنین راهکارهای خود را به جهت رفع مشکلات و عقب ماندگی های استان بیان دارند و در مورد کلاسها و کارگاه های آموزشی مورد نیاز در سطح استان مواردی را که به نظرشان کاربردی و باعث پیشرفت هرچه سریعتر در استان می گردد ، مطرح نمایند.
جناب آقای مهندس منصورنژاد نماینده محترم پارک علم و فناوری خلیج فارس در مورد اهداف خود در حوزه نفت و گاز ICT اشاراتی نموده و در مورد پتانسیل های موجود در استان مباحثی را عنوان نمودند.
آقای بحرینی رئیس حراست مخابرات استان بوشهر در مورد ایجاد کارگروه های تخصصی در این زمینه صحبت و بیان نمودند که در حوزه های مختلف کارگروهی تشکیل داده شود و از افراد متخصصی در آن زمینه استفاده شود که بتوان بوسیله این کارگروه خدماتی را استان وکشور ارائه دهیم.
جناب آقای مهندس شفیعی زاده نماینده محترم شرکت ارتباطات زیر ساخت استان یکی از دلایل عدم پیشرفت در زمینه IT را عدم آگاهی از خصوصیات یک مدیر IT دانستند و همچنین یک پرتال اخبار و بانک اطلاعاتی به روز را یک ضرورت دانسته و کارگاه های مورد نیاز مانند آموزش پیاده سازی دیتاسنتر و کارگاه های امنیت شبکه بصورت عملی را بیان نمودند. همچنین آقای مهندس خدری نماینده محترم دیتای مخابرات در مورد کلیات IT در کشورهای دیگر صحبت نمودند و متذکر شدند که در زمینه IT نیاز مبرم به سرمایه گذاری های بسیاری در جهت پژوهش به جهت به روز بودن نیاز می باشد . جناب آقای مهندس قیصی زاده راجع به ISMS و مشکلات مربوط به راه اندازی آن و همچنین فرهنگ سازی و آموزش در زمینه IT و بخش های امنیتی را بسیار ضروری دانستند.

۲۹ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۳۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید