پرش به محتوای اصلی

اخبار

نشست بررسی مشکلات شهرستان دیلم با فرمانداری، استان بوشهر

نشست بررسی مشکلات شهرستان دیلم با فرمانداری، استان بوشهر

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان دیلم با حضور مهندس سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر و کلیه مدیران حوزه ICT استان در فرمانداری شهرستان دیلم با مدیریت فرماندار محترم و هدف بررسی موانع و مشکلات پیش روی توسعه حوزه ارتباطی استان برگزار گردید.

مهندس سملیان در شروع  جلسه با  خوش آمد گویی به حاضرین از پیگیری های مجدانه وتلاش ها و همکاری های فرماندار محترم شهرستان دیلم  و مدیران حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات استان به جهت رفع مشکلات ارتباطی استان در حوزه ارتباطات حسب دستور وزیر و استاندار محترم استان تشکر نمود.ایشان همچنین بیان نمود در حوزه ارتباطات توسط اپراتورها، زیرساخت، پست و پست بانک خدمات بزرگی انجام شده که باید به اطلاع عموم جهت استفاده مناسب رسیده شود .

ایشان در رابطه با پروژه ملی ارائه اینترنت از محل طرح خدمات اجباری روستایی(USO)  بیان نمود در شهرستان دیلم تا کنون در 32 روستا این سرویس راه اندازی شده و کلیه متقاضیان می توانند جهت استفاده به سایت اینترنتی مربوطه مراجه نموده و درخواست خود را ثبت نمایند و همچنین به 6 روستا یک عدد مودم رایگان به جهت آشنایی مردم با کیفیت سرویس و نحوه استفاده از آن تحویل داده شده است.ایشان همچنین سخنانی در خصوص وضعیت توسعه سایت ها و روستاهای تحت پوشش قرار گرفته توسط اپراتورها ایراد نمود. وی در بحث ارائه خدمات بانکی از محل طرح USO با عنوان راه اندازی خودپرداز در 1000 روستای کشور بیان داشت: در روستای عامری این شهرستان یک دستگاه خود پرداز نصب گردیده است که یکی از پرتراکنش ترین دستگاهای کشور می باشد.ضمنا فرمانداری ها می توانند با معرفی روستاهای واجد شرایط دریافت این خدمت به پست بانک جهت ثبت در سامانه کارا و بررسی های لازم اسامی روستاهای مد نظر خود را اعلام نمایند.

خانم رحیمی مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه جنوب نیز با ابراز امیدواری از اینکه این جلسات و همکاری مدیران ICT و فرمانداری ها قطعا تاثیر بسزایی در پیشرفت ارتباطی استان خواهد داشت به معرفی دو سامانه ثبت نام تلفن ثابت و ثبت شکایات 195 پرداخت. وی نیز یادآور شد اپراتورها نیز در برخی نقاط دارای مشکل امنیتی، برق وممانعت های مردمی هستند و کمک فرمانداری ها در رفع این مشکلات کمک بسزائی خواهد نمود.

در پایان محمد طاهری سرپرست فرمانداری دیلم، ضمن تشکر از حضور مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر عنوان کرد:اقدامات بسیار خوبی توسط وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در استان انجام شده که امید است با پیگیری مجدانه مسئولین مشکلات موجود در حوزه های ارتباطی نیز قطعا مرتفع گردد.


بوشهر
رسانه جدید

۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۳۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید