پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان عسلویه

برگزاری نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان عسلویه
نشستی در خصوص بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان عسلویه در دفتر فرماندار محترم این شهرستان و با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان بوشهر ، مدیر عامل مخابرات استان بوشهر ، مدیر کل پست استان بوشهر ، مدیر عامل پست بانک استان بوشهر، نماینده شرکت ارتباطی های‌وب در استان بوشهر و مدیرمحترم ارتباطات منطقه شش شرکت ایرانسل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، بعد از ظهر روز گذشته نشستی در خصوص بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان عسلویه در دفتر فرماندار محترم این شهرستان و با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان بوشهر ، مدیر عامل مخابرات استان بوشهر ، مدیر کل پست استان بوشهر ، مدیر عامل پست بانک استان بوشهر، نماینده شرکت ارتباطی های‌وب در استان بوشهر و مدیرمحترم ارتباطات منطقه شش شرکت ایرانسل برگزار شد.
علی سملیان مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر  از تلاش های مستمر فرماندار محترم عسلویه و مدیران حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات استان به جهت رفع مشکلات این شهرستان در حوزه ارتباطات تشکر نمود وگفت: در حوزه ارتباطات توسط اپراتورها، زیرساخت، پست و پست بانک خدمات بزرگی انجام شده که باید به اطلاع عموم جهت استفاده مناسب رسیده شود.
ایشان همچنین به یکی از مشکلات منطقه که قطعی مکرر فیبرنوری در عسلویه نیز بوده است و باعث ناپایداری شبکه ارتباطی می گردیده اشاره نمود و بیان داشت: طبق دستور مقام عالی وزارت و پیگیری های این اداره کل با همکاری مخابرات و منطقه ویژه اقتصادی پارس مرتفع گردیده است.
وی اضافه نمود: مدیران ICT استان نیز جهت پیشبرد اهداف و برنامه های این حوزه جهت رفاه حال عموم مردم درخواست هایی جهت همکاری از فرماندار محترم دارند که امید است با همکاری دو طرفه پروژه ها هر چه سریعتر به نتیجه و بهره برداری رسیده و مشکلات ارتباطی نیز کم رنگ تر شوند.
علی سملیان با اشاره به تخصیص 2 دستگاه ATM به روستاهای سهموشمالی و بساتین از محل خدمات اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان (USO) عنوان کرد: در حوزه خدمات بانکی پست بانک اقدامات بزرگی نظیر پرداخت تسهیلات از محل سازمان همیاری و دهیاری، وجود 200 دستگاه POS در شهرستان عسلویه و pin pad در تمامی دفاتر ICT روستایی خبر داد.
علی سملیان از افتتاح طرح های سیماک و Gnaf در بوشهر و برازجان خبر داد و افزود:عسلویه نیز در آینده نزدیک در برنامه اجرای پروژه  Gnaf می باشد.
در ادامه ایشان  نیز گزارشی از وضعیت کلی پهنای باند استان و بهبود آن نسبت به گذشته بیان کرد و اضافه نمود: کلیه مراکز ما نیز هم اکنون دارای مسیر پشتیبان هستند و حتی  مسیر ارتباط کشوری که به سمت مرکز زیرساخت عسلویه می آید دارای مسیر پشتیبان می باشد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به پروژه فیبر ونوری با عنوان نور2  و افتتاح آن تا قبل از نیمه سال گفت: این لینک ارتباطی نیز باعث بالا رفتن امنیت برای کلیه اپراتورها می گردد و همه آنها می توانند از این مسیر بعنوان مسیرپشتیبان استفاده کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در کل کشور پروژه فیبر نوری FTTH فقط در مراکز استان ها اجرا می گردد گفت: شرکت مخابرات منطقه در عسلویه و نخل تقی در حال اجرای این پروژه است.
ایشان اضافه نمود: در بخش موبایل، عسلویه جرء اولین شهرستانهایی است که دارای اینترنت نسل سوم و چهارم بوده و به سرعت در حال توسعه است که در هیچ جای کشور چنین توسعه ای نداشته ایم و در چند وقت اخیر در پرک، اخند، چاه مبارک و شهرک Q1 و صدف توسعه نسل دو وسه داشته ایم و رومینگ سایت بساتین نیز در برنامه قرار گرفته است.
علی سملیان در ادامه با اشاره به اقدامات شرکت ایرانسل در منطقه گفت: هم اکنون در شهرستان عسلویه 22 سایت نسل دوم،18 سایت نسل سوم و 18 سایت نسل چهارم وجود دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر در پایان با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن تعداد 6 روستای شهرستان جم از محل خدمات اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان (USO) گفت: در روستاهای سفیه،زبار ،بساتین و بنود مودم رایگان به دهیاری ها تحویل داده شده است که قابلیت پشتیبانی از تلفن ثابت را دارد و به زودی تمام روستاهای شهرستان عسلویه  از این خدمت بهره مند خواهد شد.


بوشهر
بوشهر  

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۴۸
تعداد بازدید : ۳۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید