پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان جم استان بوشهر

برگزاری نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان جم استان بوشهر
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، بعد از ظهر روز گذشته نشستی در خصوص بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان جم در دفتر فرماندار محترم این شهرستان و با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر...

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، بعد از ظهر روز گذشته نشستی در خصوص بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان جم  در دفتر فرماندار محترم این شهرستان و با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان بوشهر ، مدیر عامل مخابرات استان بوشهر ، مدیر کل پست استان بوشهر ، مدیر عامل پست بانک استان بوشهر، نماینده شرکت ارتباطی های‌وب در استان بوشهر و مدیرمحترم ارتباطات منطقه شش شرکت ایرانسل برگزار شد .

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات، اظهار داشت:

در توسعه شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات جز هشت استان برتر کشور هستیم.

علی سملیان با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن تعداد 28 روستای شهرستان جم از محل خدمات اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان (USO)  تصریح کرد: اکنون تعداد 28 مودم رایگان به دهیاری این روستاها تحویل داده شده و به زودی تمام روستاهای شهرستان جم از این خدمت بهره مند خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد پوشش نسل سوم و چهارم در شهر های ریز و انارستان و شهرک های تندگویان،توحید، و روستاهای بهارستان و شهر خاص، از راه اندازی سایت همراه در روستای حرمیک و چرموک در سال گذشته خبرداد و گفت: سایت های جدید در روستاهای پشتو و تنگمان جمال آباد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری راه اندازی خواهند شدو همچنین شهرک پردیس و روستای تشان و دره بان در برنامه ایجاد پوشش نسل سوم و چهارم همراه می باشند.

ایشان با اشاره با تحت پوشش قرار داشتن 43 روستای شهرستان جم توسط اپراتور ایرانسل اضافه کرد: راه اندازی سایت در روستای تشان و کوری حیاتی و همچنین تحت پوشش قرار داشتن جاده جم فیروز آباد و نیز شهر خاص از دیگر اقدامات انجام شده توسط شرکت ایرانسل در شهرستان جم می باشد.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ادامه داد: تاکنون در استان بوشهر سه مرکز زیرساخت ارتباطی احداث و راه اندازی شده است که طبق برنامه‌ریزی انجام شده چهارمین مرکز در شهرستان جم و روستای بزرگ بهارستان راه اندازی خواهد شد.

علی سملیان با اشاره به تخصیص 4 دستگاه ATM به روستاهای چاهه، باریکان، دره بان و تشان از محل خدمات اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان (USO) عنوان کرد: در حوزه خدمات بانکی پست بانک اقدامات بزرگی نظیر پرداخت تسهیلات از محل سازمان همیاری و دهیاری، توزیع205 دستگاه POS وتخصیص دستگاه pin pad  به کلیه باجه های بانکی دفاتر روستایی را عملیاتی نموده است.

علی سملیان با اشاره به اهمیت لینک های پشتیبان به لحاظ پایداری خطوط ارتباطی و همچنین اهمیت شهرستان جم به لحاظ شرایط راهبردی و استراتژیک گفت: فیبر نوری پشتیبان شهرستان جم از سمت جاده دوراهک در حال اجراست و تا پایان اردیبهشت ماه تکمیل می شود.

ایشان اضافه کرد: ارائه فیبرنوری پشتیبان برای شهرستان جم به لحاظ هزینه بالا  از محدود پروژه هایی است که در سطح شهرستانهای کشور انجام گردیده است.

 
برگزاری نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان جم استان بوشهر
برگزاری نشست بررسی رفع مشکلات ارتباطی شهرستان جم استان بوشهر

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳
تعداد بازدید : ۲۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید