پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری همایش "آشنایی با سامانه تله بدافزار و تهدیدهای فضای سایبری" استان بوشهر

برگزاری همایش "آشنایی با سامانه تله بدافزار و تهدیدهای فضای سایبری"  استان بوشهر
مهندس موسایی با اشاره به اینکه سری سوم تله بدافزارها در شهریور امسال در حال نصب می باشد، در مورد نحوه همکاری اداراتی که تمایل به نصب تله بدافزار دارند توضیح دادند. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر همایش آشنایی با سامانه تله بدافزار و تهدیدهای فضای سایبری در روز چهارشنبه 8 شهریور در دانشگاه خلیج فارس با حضور 40 نفر از کارشناسان و مدیران IT ادارات برگزار شد. در این همایش مدیران و کارشناسان ادارات: شرکت توزیع نیروی برق، صنعت معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری استان، دانشگاه امام خامنه ای، اداره دامپزشکی، دانشگاه خلیج فارس، شهرداری خورموج، برنامه و بودجه، بانک توسعه تعاون، دانشگاه فرهنگیان، راهداری و حمل نقل جاده ای، حج و زیارت، سازمان فاوا شهرداری، اداره کل اموزش فنی و حرفه ای، دیوان محاسبات، بانک تجارت، کمیته امداد، اداره استاندارد، مخابرات منطقه بوشهر، اداره کل پست و افتا حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه مهندس احمدی در مورد برنامه های آپا و شبکه اجتماعی ملی و نحوه اجرا و استفاده از آن توضیحاتی ارایه کردند.  سپس شبکه اجتماعی استان معرفی و از اداراتی که تمایل به عضویت دارند دعوت شد.

در ادامه خانم برزگر کارشناس سازمان فناوری اطلاعات، در مورد شبکه هانی نت (تله بدافزار ملی)،  اهداف آن و شیوه راه اندازی ان در استان (هانی پات استانی) توضیحاتی ارایه کردند. در ادامه مهندس موسایی با اشاره به اینکه سری سوم تله بدافزارها در شهریور امسال در حال نصب می باشد،  در مورد نحوه همکاری اداراتی که تمایل به نصب تله بدافزار دارند توضیح دادند.

بخش پایانی دوره اختصاص به توضیح درباره تهدیدهای فضای مجازی داشت که توسط دکتر بیدکی ارایه شد. همچنین شرکت کنندگان در این دوره نظرات خود را درباره ارتقای امنیت در استان و برگزاری دوره های اموزشی مورد نیاز ارایه کردند.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۲۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید