پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری رزمایش دورمیزی اختلال در خطوط ارتباطی پس از طوفان و رانش زمین در استان بوشهر

برگزاری رزمایش دورمیزی اختلال در خطوط ارتباطی پس از طوفان و رانش زمین در استان بوشهر
رزمایش پدافند غیرعامل با حضور معاون اقتصادی صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل کشور و با هدف سنجش آمادگی نیروهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با موفقیت برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر رزمایش دورمیزی با موضوع اختلال و قطعی در خطوط ارتباطی بدلیل وقوع طوفان شدید و رانش زمین با هدف بررسی آمادگی اعضاء کارگروه شامل پرسنل شرکت مخابرات استان بوشهر، شرکت ایرانسل، شرکت توزیع برق استان، نیروگاه اتمی بوشهر، سپاه پاسداران امام صادقعلیه السلام  ، اداره کل پست استان، اداره کل زیرساخت ارتباطات و اداره کل مدیریت بحران استانداری در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر برگزار گردید.

در شروع همایش آقای مهندس سملیان مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر و رئیس کارگروه ارتباطات گفت: این کارگروه در ارزیابی رزمایش ملی هسته ای اسفندماه 93 دارای امتیاز ویژه ای شدند که حاصل تلاش تمامی همکاران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

 این رزمایش با فرض طوفان شدید با سرعت 100 کیلومتر در ساعت از قسمت شمالی استان و رانش زمین برگزار گردید که موجب تخریب تاسیسات زیرساختی شده و در این حادثه توزیع برق و دکل های مخابراتی استان آسیب دید.

در ادامه جناب آقای جلالی معاون اقتصادی صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل کشور گفت: سرعت تغییر تکنولوژی در فضای مجازی باعث گردیده تا سبک زندگی مردم نیز تغییر کند و همین امر موجب گردیده تا شغلها نیز متناسب با آن تحت تاثیر قرار گیرند. وی که بعنوان مهمان و ناظر در این رزمایش حضور داشتند پس از مشاهده اجرای موفقیت آمیز رزمایش و تلاش اعضای کارگروه ارتباطات پدافند غیرعامل جهت برقراری ارتباط در کوتاهترین زمان ممکن افزودند: بازتاب این هماهنگی که حاصل وحدت و همدلی اعضا می باشد باید انتشار یابد که خود باعث امیدواری مردم میشوند. زیرا تلاش شما امنیت ارتباطی را برای مردم بوجود می آورد.

سپس آقای مرادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری بوشهر نیز بیان داشت : شیرینی خدمت، آزادی و راحتی وجدان می باشد. یعنی درست است که عده ای در جامعه هنگام بروز بحران دل مشغولی های بیشتری دارند ولی حاصل این کار باعث راحتی مردم می گردد.

  به تایید مدیران پدافند غیرعامل کشوری و استانی، در زمان رزمایش هماهنگی بسیار عالی مابین عوامل فنی و مدیران مجموعه های مختلف  وجود داشت که این امر باعث گردید علاوه بر پشت سر گذاشتن موفق دوره بحران آزمایشی تجربیات بسیار خوبی نیز برای عوامل، شامل نحوه سامان دهی، تهیه وسایل مورد نیاز و طریقه انتقال نیرو در حداقل زمان ممکن را در بر داشته باشد. به اطلاع می رساند این رزمایش دورمیزی در ساعت 15:30 با بازگشت شبکه به حالت طبیعی به پایان رسید.


برگزاری رزمایش دورمیزی اختلال در خطوط ارتباطی پس از طوفان و رانش زمین در استان بوشهر
برگزاری رزمایش دورمیزی اختلال در خطوط ارتباطی پس از طوفان و رانش زمین در استان بوشهر

۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۴۲۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید