پرش به محتوای اصلی

اخبار

نشست مدیران حوزه ICT استان بوشهر با هدف بررسی پیشرفت برنامه های گذشته و سال جاری برگزار گردید.

نشست مدیران حوزه ICT استان بوشهر با هدف بررسی پیشرفت برنامه های گذشته و سال جاری برگزار گردید.
مهندس سملیان بیان نمود: عمده برنامه های سال گذشته با پیشرفت بالای 95 درصد همراه بوده است و تلاش بر این است در سال جاری با همکاری تمامی ادارات تابعه وزارت موجبات پیشرفت استان در حوزه ICT فراهم گردد.

شورای مدیران حوزه ICT استان بوشهر با حضور مهندس موسوی مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان، آقای مقیمی مدیرکل پست استان، آقای رضائی عرب مدیریت شعب پست بانک استان و مهندس بحرانی مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر با مدیریت مهندس سملیان مدیرکل  ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر در محل این اداره کل با هدف بررسی پیشرفت برنامه های سال 94 و95 برگزار گردید.

  در شروع جلسه مهندس سملیان ضمن خوش آمدگوئی به حاضرین جلسه بیان کرد: برنامه سال 95 حوزه  ICT بر اساس اهداف کلان وزارت و با توجه به برنامه­های ملی اقتصاد مقاومتی و قانون  برنامه ششم توسعه تهیه گردیده است. وی اضافه نمود برنامه مذکور در 4 بخش توسعه زیرساخت­ها، خدمات الکترونیکی، توانمندسازی کسب و کارهای نوپا و تولید محتوا تهیه شده است.ایشان در ادامه بیان نمود: عمده برنامه های سال گذشته با پیشرفت  بالای 95 درصد همراه بوده است و تلاش بر این است در سال جاری با همکاری تمامی ادارات تابعه وزارت موجبات پیشرفت استان در حوزه  ICT فراهم گردد.

  آقای مقیمی در گزارش پیشرفت اهداف کاری حوزه پست از افتتاح ساختمان جدید پستی عسلویه در تاریخ 17 مهرماه، روزجهانی پست خبرداد و در ادامه از پیشرفت برنامه "ایجاد خدمات شهروندی" و ایجاد اشتغال در این حوزه، مطالبی را ارائه نمود.همچنین ایشان از ایجاد اشتغال 60 نفری در حوزه پست نیابتی استان و راه اندازی پست لجستیک در 2 شهر اطلاع داد و پیشرفت مناسب طرح سیماک را موفقیتی بسیار بزرگ برای پست استان دانست.

 در ادامه آقای رضائی عرب از افتتاح 3 دفتر پست بانک و سامان دهی کامل دفاتر روستائی در کنار افتتاح 3 دفتر جدید در آینده نزدیک اطلاع داد.وی همچنین بیان نمود در نظر است که کلیه خدمات جدید روستایی نیز با سرعت بیشتری اجرائی گردد.ایشان همچنین از اعطای تسهیلات 100 درصدی پست بانک جهت خرید دستگاه ATM خبر داد.مهندس موسوی در ادامه جلسه از پیشرفت 90درصدی در خصوص مراکز ارائه پهنای باند در برازجان و از پیشرفت مسیرهای فیبرنوری در پروژه نور 2 وتدبیرگزارشی ارائه نمود.

در انتهای جلسه مهندس بحرانی بیان نمود: تا پایان سال 94 در مجموع 26 شهر استان از طریق 189 سایت تحت پوشش سرویس 3G قرار گرفته اند و در برنامه ریزی صورت پذیرفته مد نظر است تا پایان سال جاری تمامی شهرهای استان از این سرویس بهره مند گردند. وی ادامه داد : در راستای افزایش کیفیت ارائه خدمات مشترکین همراه اول، تا کنون ارتباط 92 سایت BTS بر بستر فیبرنوری برقرار شده است و تا پایان سال، 32 سایت دیگر نیز به آن اضافه می­گردد.

 
نشست مدیران حوزه ICT استان بوشهر با هدف بررسی پیشرفت برنامه های گذشته و سال جاری برگزار گردید.
نشست مدیران حوزه ICT استان بوشهر با هدف بررسی پیشرفت برنامه های گذشته و سال جاری برگزار گردید.

 

 

۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۵
تعداد بازدید : ۲۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید