پرش به محتوای اصلی

اخبار

نشست کارگروه استانی دفاتر خدمات ICT روستایی استان بوشهر برگزار شد.

نشست کارگروه استانی دفاتر خدمات ICT روستایی استان بوشهر برگزار شد.
جلسه کارگروه استانی دفاتر خدماتICT با هدف آسیب شناسی دلیل تعطیلی دفاتر و تعریف خدمات جدید، در استان بوشهر برگزار شد.

جلسه کارگروه استانی دفاتر خدماتICT با هدف آسیب شناسی دلیل تعطیلی دفاتر و تعریف خدمات جدید، در استان بوشهر با حضور عالی نژاد مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر،رضایی عرب مدیریت شعب پست بانک، بارگاهی معاون پست وآسیایی زاده نماینده صنف دفاتر خدمات ICT روستایی در محل اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر برگزار گردید.

  در ابتدای جلسه سملیان مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن خوش آمد گویی  به حاضرین به وضعیت چالشی دفاتر وکمتر شدن خدمات دفاتر به روستا ئیان اشاره نمود و اضافه نمود: علیرغم اینکه وزارت کارهای بسیار خوبی در روستا ها انجام داده است تعداد دفاتر ICT رو به کاهش می باشد. وی بیان کرد: دولت به دلیل محدود بودن منابع مالی نمی تواند به دفاتر کمک مالی کند ودفاتر باید مستقل شوند وبه منظور رسیدن به این هدف باید دستگاه های اجرائی مجاب شوند که از طریق دفاتر ICT در روستا ها خدمات آن ها ارائه شود وگردش مالی آن ها از طریق همین دفاتر صورت پذیرد تا دفاتر بتوانند خود راحفظ کنند.

  در ادامه جلسه آسیایی زاده پس از بیان تاریخچه مختصری از وجود دفاتر ICT به بیان مشکلات حوزه آنها در خصوص تجهیزات ومباحث تسهیلاتی پرداخت. وی همچنین نیاز دفاتر را جهت خارج شدن از وضعیت رکود گسترش زمینه کاری آن ها از محدوده پست و پست بانک دانست.نماینده دفاتر ICT همچنین از ارائه خدمات بیمه ای وگردشگری در دفاتر ICT در سال آینده خبر داد.در ادامه رضائی عرب، ادامه کار دفاتر را مشروط به حمایت همه جانبه ادارات دانست ویکی از نیاز های اولیه هر دفتر ICT را زیر ساخت مناسب مخابراتی دفتر  در هر روستا بیان کرد.

 بارگاهی نیز حل مشکل دفاتر را مبنی بر الزام دستگاه ها به ارائه خدماتشان در دفاتر، زیرساخت های فناوری اطلاعات وتجهیزات مربوط به ارائه خدمات وپیگیری خود دفاتر دانست و خبر از آمادگی پست جهت ارائه 400 خدمت در دفاتر داد.در ادامه عالی نژاد بیان کرد پس از انقلاب اسلامی تا کنون اولین باریست که خدمات به این صورت به روستا ئیان ارائه می شود.ایشان همچنین خبر از احداث پارک و زمین چمن در روستا های بالای 100 خانوار داد.

  

نشست کارگروه استانی دفاتر خدمات ICT روستایی 

نشست کارگروه استانی دفاتر خدمات ICT روستایی

۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۴۰
تعداد بازدید : ۴۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید