پرش به محتوای اصلی

اخبار

مهندس جهانگرد از راه‌اندازی منظومه ملی اطلاعات مکان‌محور خلیج فارس در استان بوشهر خبر داد

مهندس جهانگرد از راه‌اندازی منظومه ملی اطلاعات مکان‌محور خلیج فارس در استان بوشهر خبر داد
در سفر معاونین محترم وزیر، جناب آقای مهندس جهانگرد و جناب آقای دکتر برای در تاریخ 94/9/18 به استان بوشهر به منظور توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، راه‌اندازی منظومه ملی اطلاعات مکان‌محور خلیج فارس، تقویت مرکز شتابدهی، راه اندازی مرکز آپا و سایر موارد مورد بررسی و موفقت قرار گرفت

در سفر معاونین محترم وزیر، جناب آقای مهندس جهانگرد و  جناب آقای دکتر برای در تاریخ 94/9/18 به استان بوشهر به منظور توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، راه‌اندازی منظومه ملی اطلاعات مکان‌محور خلیج فارس، تقویت مرکز شتابدهی، راه اندازی مرکز آپا و سایر موارد مورد بررسی و موفقت قرار گرفت.

 در نشست با استاندار و جمعی از مدیران استان بوشهر، مورخ 18/9/94، جناب آقای مهندس جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن ارائه گزارشی در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور بیان داشت : در سطح ملی در صدد هستیم کل استان‌های کشور را زیر پوشش شبکه فیبر نوری ببریم که تا پایان سال 96 نزدیک به 65 هزار کیلومتر شبکه ایجاد خواهد شد. در طراحی‌های پیش بینی شده همه نقاط کشور از سه مسیر به شبکه فیبر پرظرفیت وصل می‌شوند که از لحاظ ارتباطی پس از آن استان‌ها قطع ارتباط شبکه نخواهند داشت. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی منظومه ملی اطلاعات مکان‌محور خلیج فارس در استان بوشهر خبر داد و افزود: این پروژه در قالب یک پروژه ملی تعریف خواهد شد و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های ذیربط به نتیجه لازم برسیم.وی خاطر نشان کرد: این منظومه مهم در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ایجاد و فعال می‌شود و کمک بزرگی به معرفی خلیج فارس خواهد نمود. جهانگرد با بیان اینکه این منظومه برای نخستین بار در کشور و جهان ایجاد می‌شود گفت: این پروژه بزرگ ملی برای نخستین بار اجرایی می‌شود و تمام اسناد و اطلاعاتی که در مورد خلیج فارس است در این منظومه ملی گردآوری خواهد شد و به صورت رفرنس مرجع در خواهد آمد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از راه‌اندازی مرکز امدادرسانی امنیتی شبکه‌های آی تی خبر داد و اظهار داشت: این مرکز در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که اعتبار مورد نیاز برای آن در نظر گرفته شده است. همچنین جناب آقای دکتر براری، معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش سهم استان بوشهر در اقتصاد حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه افزایش رفاه، افزایش و توسعه کسب و کار و رونق اقتصادی  مطابق شاخص های جهانی  IDIدر کشور رتبه هفتم را دارد. وی با اشاره به اجرای 377 کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان بوشهر در دوسال اخیر افزود: تا پایان امسال 344 کیلومتر دیگر به شبکه فیبر نوری استان بوشهر افزوده می‌شود. وی با اشاره به توسعه شبکه تلفن ثابت روستایی در استان بوشهر در دو سال گذشته بیان کرد: از 654 روستای بوشهر فقط 33 روستا فاقد تلفن ثابت بودند که 14 روستا در سال گذشته و 19 روستا تا پایان امسال مجهز به تلفن ثابت می‌شوند و به این ترتیب تمامی روستاهای استان بوشهر دارای تلفن ثابت می‌شوند. دکتر براری از وجود دفاتر ICT روستایی در 136 روستای استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: عملیات تجهیز 330 روستای دیگر در استان بوشهر به اینترنت از هفته آینده اجرایی می‌شود.


جهانگرد
جهانگرد

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۰
تعداد بازدید : ۳۴۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید