پرش به محتوای اصلی

اخبار

مهندس سملیان: وضعیت پهنای باند اینترنت استان نسبت به دو سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است

مهندس سملیان: وضعیت پهنای باند اینترنت استان نسبت به دو سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است
در جلسه مشترک مابین مدیران کل حوزه ICT و شرکت های ارائه دهنده اینترنت، چالش ها و وضعیت اینترنت استان مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

با پیگیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، جلسه مشترکی مابین مدیران حوزه  ICT و شرکت های فعال ارائه دهنده اینترنت به منظور بررسی چالش ها و وضعیت اینترنت استان برگزار گردید. 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه بیان کرد : وضعیت پهنای باند اینترنت استان نسبت به دو سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و از نظر کیفیت سرویس و خدمات با توجه به ایجاد مسیرهای پشتیبان فیبرنوری و ایجاد مسیرهای جدید ورود پهنای باند به استان، کیفیت قابل قبولی در استان شاهد هستیم ولی وضعیت فعلی تا حد مطلوب و مورد رضایت کاربران استانی فاصله دارد لذا هدف از برگزاری این جلسه، پیدا کردن مشکلات و برطرف کردن آن است. مهندس سملیان با اشاره به مشکلات اخیر به وجود آمده در پهنای باند حوزه بین الملل، تلاش همه جانبه دستگاه های ذیربط جهت پیگیری این مشکل را خواستار شد. در ادامه مهندس مختاری، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب  بیان نمود :  مطابق وظایفی که به عهده این اداره کل است پایش ها در حوزه اینترنت و حوزه فرکانسی در سطح استان صورت پذیرفته است، موارد مربوط به زیرساخت ارتباطی  و اپراتورهای فعال در استان گزارش و هم اکنون برطرف گردیده است. در خصوص ارائه اینترنت بر بستر موبایل در قالب فناوری های  3G و 4G  با توجه به تعهد اپراتورها باید گفت که در برخی موارد نسبت به تعهد جلوتر نیز می باشند. مهندس استوار، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری با تاکید بر لزوم ارائه خدمات با کیفیت به مردم بیان کرد: کیفیت اینترنت تلفن همراه در برخی شهرستانها از جمله جم و کنگان مطلوب نیست همچنین وضعیت واگذاری و توسعه تلفن ثابت در استان باعث ایجاد مشکلات برای مردم گردیده است. ایشان در پایان خواستار نظارت بیشتر تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب در سطح استان شد. مهندس موسوی، مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان با اشاره به مشکلات پهنای باند به وجود آمده در سطح بین الملل بیان نمود: در حال حاضر مشکل پهنای باند در تمام کشور مشاهده می شود و خاص استان بوشهر نیست ولی با توجه به تقسیم پهنای باند بر روی دو بستر موجود در زیرساخت ارتباطی استان، شرکت های ارائه دهنده اینترنت با مشکل زیادی روبرو نشده اند. مهندس موسوی ادامه داد: پهنای باند درخواستی مطابق قرارداد به شرکتها تخصیص داده شده و در موارد اختلال در این امر با توجه به قرارداد  غرامت پرداخت می شود تا حق هیچ شرکتی ضایع نگردد. شرکتهای ارائه دهنده اینترنت: عمدتا به غیر از مشکلات اخیر قطع فیبر نوری در سطح بین الملل و چالش های کمیسیون تنطیم مقررات جهت صدور مجوز ، مشکل دیگری بیان نکردند.

جلسه با  isp
جلسه با  isp

 

۴ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۳۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید