پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای مدیران ICT در سال 94

برگزاری اولین جلسه شورای مدیران  ICT در سال 94
اولین جلسه شورای مدیران ICT در سال 94 در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مورخ 31/3/94 با حضور تمامی اعضا برگزار گردید. در این نشست موارد مصوب شده در جلسه با مقام عالی وزارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا مهندس سملیان، مدیرکل محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن بیان خوش آمد گویی و قبولی طاعات در ماه مبارک رمضان، گزارشی از وضعیت موجود مصوبات بیان نمود. ایشان روند اجرای مصوبات را مثبت ارزیابی کرد و با تاکید بر لزوم همکاری و همدلی واحد های تابعه وزارت در راستای خدمت رسانی به مردم، این مهم را از توفیقات الهی دانست، مهندس سملیان پس از تشریح برنامه های وزارت در سال جاری، اشتغال زایی و حمایت از اقتصاد دیجیتال را از اولویت ها دانست و اهتمام واحد های تابعه در استان را در این خصوص خواستار شد. ایشان در ادامه، مصوبات را با همکاری حاضرین در جلسه مورد بحث و بررسی قرار داد.

مهندس بحرانی، مدیرعامل محترم شرکت مخابرات استان در خصوص توسعه تلفن خانگی 4 روستای بالای 20 خانوار اظهار داشت: 3 روستای لاورگل، شیرونک و بن بید به طور کامل توسعه صورت پذیرفته و ارتباط روستای دشت پلنگ تا پایان شهریور ماه انجام خواهد شد. ایشان در خصوص عدم ارائه ماژول همراه اول جدید و جلوگیری از توسعه آن، ضمن بیان تلاش استان جهت برطرف شدن مشکل، آن را طرح شرکت همراه اول بیان نمود که در حال حاضر به طور کشوری در حال اجرا است و در این مورد نمی توان جداگانه فعالیت نمود.

در ادامه، مهندس موسوی ریاست محترم نمایندگی شرکت ارتباطات زیرساخت، در خصوص تکمیل 651 کیلومتر فیبر نوری استان و همچنین ایجاد مسیر پروتکشن جدید در آینده ای نزدیک خبر داد. ایشان در خصوص تاخیر رفع خرابی فیبر نوری نیز بیان داشت: در قرارداد جدید، این مسائل تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

در ادامه­ی ارائه گزارش انجام مصوبات، مهندس مقیمی ریاست محترم  پست استان، در خصوص توسعه و تجهیز دفاتر  ICT روستایی از اختصاص 40 سیستم کامپیوتری به این دفاتر و سایر مراکز پستی جهت ارائه کارت هوشمند ملی خبر داد. ایشان آمادگی شرکت پست جهت  تکمیل بانک کد پستی به نقشه پارسل شهری را اعلام نمود و در خصوص اجرایی شدن وب آگهی در گناوه، بوشهر و برازجان مطالبی بیان داشت.مهندس مقیمی، احداث ساختمان جدید پستی در عسلویه و اتصال فیبرنوری دفترهای پستی به مرکز را از اولویت های اجرایی پست استان در سال جاری دانست.

در پایان جلسه، جناب آقای فرهمند، ریاست محترم پست بانک استان ضمن بیان میزان تسهیلات ارائه شده در روستاها، استان بوشهر را از این حیث در سطح کشور حائز رتبه اول دانست و از ارائه تسهیلات 250 میلیون ریالی جهت توسعه دفاتر  ICT روستایی خبر داد. ایشان در خصوص راه اندازی سرویس همراه بانک و دستگاه های  pinpad در این دفاتر مطالبی بیان داشت. آقای فرهمند، افزایش درگاه های الکترونیکی و گسترش دستگاه های  pos را از مهمترین برنامه های امسال دانست و از اهتمام پست بانک جهت اجرای سریع آن خبر داد.شورای مدیران 2
شورای مدیران 1 

شورای مدیران 3

۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۳۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید